Tüm zamanların en iyi rol yapma oyunu olmasının yanı sıra oyun tarihinde anlatılmış en etkileyici hikayelerden birine sahip #PlanescapeTorment 'ın Beamdog tarafından yapılmış Enhanced Edition'ı resmi soundtrack'i ile birlikte sadece 8 lira şu anda. Beamdog, daha önceki Baldur's Gate Enhanced Edition'larının aksine oyunun orijinal metnine dokunmamış ve geliştirme sürecinde oyunun orijinal tasarımcısı Chris Avellone ile birlikte çalışmıştı.

Kısacası almayanı dövüyorlarmış.

https://store.steampowered.com/app/466300/

Save 80% on Planescape: Torment: Enhanced Edition on Steam

Uncover secrets of past lives in this story-rich, tactical roleplaying game set in Sigil, a dark fantasy city at the heart of the Dungeons & Dragons multiverse. Explore the planes, survive combat...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Orkun @orkkoc

  Icewind Dale ve Baldurs Gate ler ile birlikte aldım:) BDO dan uzaklaştığım bir ara oynayacağım:) daha deadfire'ı da bitiremedim:)

 • Oğuz @vitalyscherbo

  Infinity Collection da 36 lira. BG1-2 EE, Icewind Dale EE ve PS:T EE içeriyor. Ayrıca bütün oyunların soundtrackleri de dahil.

 • JesusMountain @jesusmountain

  Icewind Dale serisi BG'den çok daha aksiyon odaklı bir oyundur. Asıl üzücü tarafı Icewind Dale 2'nin kaynak kodlarının bulunamaması yüzünden EE sürümünün yapılamamış olmasıdır. icewind dale2 satın alabileceğiniz tek yer şuan gog. Bu yüzden mutlaka kütüphanenize eklemenizi tavsiye ederim. link: https://www.gog.com/game/icewind_dale_2

 • Uğur Yurtsever @ugury

  Gençleri çok küçümsememek lazım bence. Bir tanıdığımın oğlu, 3 sene önce kadar önce yanlış hatırlamıyorsam lise son sınıfa gidiyorken, ortada enhanced edition falan da yokken, yani daha da düşük çözünürlüklü arayüzlü haliyle çok kısa sürede yalayıp yutmuştu oyunu. Bütün gençler PUBG oynamıyor yani. Gençler nasıl olsa bunları oynamıyor, ilgi duymaz diye düşünüp ona göre davranmak, oyun geliştiricisinden içerik üreticisine çoğu insanın çok içine düştüğü bir hata.

  Öte yandan, Planescape: Torment zaten fazlasıyla yetişkin oyunu. Ben bazı temaları yıllar geçtikçe daha iyi anladığımı fark ettim; 20 sene sonra bile kimi zaman yeni anlamlar buluyorum.

  Oyunun dövüş mekaniklerinin bugün için fazla arkaik olduğu kesin. Kendi zamanı için bile biraz aksaktı hatta. Ama oyunları modernleştirmek için tamamen 3D bir dünya gerekli mi, ondan da emin değilim. Bu tarz oyunları layıkıyla 3D bir dünyaya aktarmak pek kolay değil. Planescape: Torment, Witcher 3'ten neredeyse 3 kat uzun bir metne sahip. Bu bile hikayenin ölçeği konusunda bir fikir veriyor zaten.

 • Burak Yirmibeşoğlu @burak25

  Ben 14 - 16 yaşlarımda oynamıştım bu oyunları. Baya da zevk aldım. Dil bildikten sonra yaş engel değil.

 • Uğur Yurtsever @ugury

  @ermanyurdakann Evet, bugünün genel oyuncu kitlesine yönelik eleştirel bakış açınızı paylaşıyorum, fakat olaya farklı yaklaşan çok ciddi bir genç oyuncu kitlesi de yok değil. Bizde belki bu tarz yapımlar çok göz önünde değil ya da fazla konuşulmuyor; o yüzden biraz niş gibi görünüyor. Ancak mesela son dönemde Original Sin ve Pillars of Eternity gibi yapımlar hem çok ciddi finansal başarılar elde ettiler, hem de bu türü genç oyunculara sevdirmeyi başardılar. Devam oyunları daha da başarılı oldu. Kaldı ki bu tarz oyunların geliştirilme süreçlerinde de genç tasarımcılar, sanatçılar, yazarlar çok önemli roller aldılar, alıyorlar. Eskisi kadar niş değil artık bu oyunlar. Ben 20 sene önce de tam olarak böyle bir kitlenin olup olmadığının tartışıldığını hatırlıyorum. Bütün oyunlar 3D olmaya çalışırken, izometrik oyunların ya da eski tip macera oyunlarının neslinin tükeneceği söyleniyordu. Bugün Belçika'dan Divinity Original 2 gibi bir oyun çıkıyor. Üstüne adamlar, 8 ay daha çalışıp zaten çok iyi olan oyunu birçok açıdan geliştirip, yeni içeriklerle zenginleştirip müşterilerine ücretsiz sunabilecek kaynağı bulabiliyor. Yani durum o kadar da vahim değil aslında.