Haybeden #icat günlükleri #001;

Bir kaç aydır üzerinde çalıştığım, ışın kılıçlarını belde taşıma amaçlı kemer askı aparatının yurt dışındaki ilk ön bakış incelemesi yayınlandı. Birkaç gün içinde 3 adet inceleme daha gelecek, sektörün 3 tanınmış adamından. (İzlerken otomatik alt yazıyı açabilirsiniz)

https://www.facebook.com/asaltek/posts/10156248783254277

Fiyat bir yere kadar önemli, yurt dışının asıl aradığı şey öncelikle özgünlük ve kalite. Video'da çekiçle ezilen siyah renkli, sektörün en büyük firmasının benzer işi yapan $10'lık ürünlerinin karşısına, $60 ve $90 olarak fiyatlandırmayla çıktık ve ürün beklentilerimizin de üzerinde ilgi ile karşılandı, yapılan yorumlarda ise, komüinite içinde bir devrimsel bir ürün olarak nitelendiriliyor şu an, hatta Kanada'da çekilecek bir filmde kullanma talebi bile aldık 🙂 yapılırsa buradan paylaşırım yine.

Sloganımız;
O döviz buraya gelecek !!

http://www.facebook.com/saberkraft
http://www.twitter.com/asaltek

https://youtu.be/D_YUd7Rh3Z4

Saberkraft IRIS and IRIS PRO sabermount review

This is a review of the Saberkraft IRIS and IRIS Pro sabermount system in addition to giving my initial thoughts on the product as well as a brief overview w...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • ismail ozan izci @asaltek

  Şubat ayında teslim ettim ben 500 adetin tamamını 😉

 • ismail ozan izci @asaltek

  @alien Hiç bir fikrim yok 🙂 Bana kalsa bittiği gibi satışa koymuştum.

  Bu yeni seride, işçiliği daha çok beğeneceksiniz, zımpara/parlatma kabiliyetim biraz daha gelişti haliyle. İlk seriyi de sayarsak, 1000 anahtarlık, Çin işkencesi gibiydi, bir daha bu eziyete girmem büyük ihtimal. Artık bundan sonrakiler başka ellerden, başka alın terinden, başka makinalardan...

 • xpow3r @xpow3r

  patent filan alıyor musunuz ? kilit mekanızması çok güzel olmuş bu arada.

 • ismail ozan izci @asaltek

  Bak işte bunu beğendim; "HAYBEDEN İHRACAT" , yaptığımız tam olarak bu aslında. 😀

 • onsekizkurus @onsekizkurus

  Hayranlıkla izliyorum bu tarz başarılı iş yapanları.
  Burda enteresan olan şey adamların kendi ürettiği popüler kültürden yine adamlara satış yapmak.
  Piyasadaki üründen üstün kalite iş çıkarabilmek ve bunu Türkiyede başarmak. HELAL olsun.
  Tübitak , TSE , Çalışma bakanlığının başına geçicek adamsın.

  • ismail ozan izci @asaltek

   Çok teşekkürler, böyle bir şeyler olsa, dünyaya kafa tutacak, ağzının sularını akıtacak çeşit çeşit ürünler ortaya çıkarabileceğimizden de eminim, ama ekonomik olarak orayı da çökertir miydim bilemiyorum.

   Böyle görevler rahat kafalara ihtiyaç duyar, dert tasa olmayacak, ekonominin e sini düşünmeyeceksin, sonuç için özgürce zamanın olacak, yani kültürümüzde pek de olmayan şeyler. En güzelini başbakanımız söylemişti zamanında; “Fazla kafa yorarsan sıyırırsın”. Biz bu kafalarda devam edip, dünyanın taşeronluğuna devam edeceğiz ne yazık ki.

   Halbuki en iyisini yaptığın zaman, kendinden söz ettirerek, milyonlarca dolarlık ülke reklamı yapmış olunuyor aynı zamanda, ama bilmiyorlar. Bilen ile bilmeyen bir değil, bunun cezasını ülkecek taşeron olmaya devam etmekle çekeceğiz tabi ki, daha ne olacak. Taaa ki robotlar ve yapay zekalar gelip de taşeron işçiliğini de ellerinden alana dek, sonrası çöl.

   Bir projeye başlarken, dünyadaki örneklerine göre en iyisi olmalı diye başlıyorum hep. Vestel'in yaptığı gibi 1000 kişilik arge ordusu ile iphone çakması telefon yapacak zihniyette olmadım hiç, bunun da ekonomik olarak cezasını hep çektim, çekiyorum.

  • onsekizkurus @onsekizkurus

   @asaltek özgün olmanın kıymetini bilmiyoruz. Filmlerimiz , dizilerimiz , konfeksiyon üretimimiz vs. Tutmuşun benzerini yapmaktan öte geçmiyor. Adamların ihtiyacını iyi analiz etmek gerek.

 • ismail ozan izci @asaltek

  @bisikletliokur Maalesef, özellikle elektronik ürün son kullanıcıları çok etkilenecekler, etkileniyorlar. Düşer mi diyenler de şu grafiğe bir göz atsın. Az biraz geometri bilen bir ilkokul öğrencisi bile, artık doların 2 sene sonra ne olacağını tahmin edebilir.

 • Musa AKKAYA @musyakkaya

  Gurur duyarak okudum. Emeğinize sağlık 👏

 • Gump @runforrest

  @asaltek Bu anahtarlıkların değeri bir başaka o zaman. Aldık aldık bundan sonrası o kadar değerli olmaz. Elinize sağlık..

 • ismail ozan izci @asaltek

  @runforrest Teşekkürler, öyle görünüyor.
  Ama belki ilerleyen zamanlarda, TS izleyicilerinden bazı gönüllülerin katılımı ile, özel projeler yapmamız mümkün. Mesela profilimden de görülebileceği üzere, aylar öncesinde, bir M2 SSD box üretmiştim. Bu gibi şeyler yapabilmemiz için en az 6 kişinin desteği gerekiyor, projenin başında, yaklaşık $60/adet +20TL(kargo-kişi başı) bedeli karşılamaya gönüllü en az 6 kişi, genelde atölyemdeki bu gibi işlerde oluşan maliyeti kurtarabilecek ürün adet sayısı bu. Bu rakam yaklaşık tabi, projenin büyüklüğüne göre değişecek bir rakam bu, misal bir teknoküp demek, $10.000-$15.000 kişi başı anlamına gelebilir, gerçeklikten uzak. O yüzden biz ufak şeyler yapacağız. Ama aranızda illa ki "bende para bok kardeşim, ben #teknoküp istiyorum" diyen varsa bilemem.

  Birlikte bir proje tayin eder, sonrasında gereken tüm çalışmayı yürütürüm. İş bitiminde de, bu lk prototipleri gönüllülere ulaştırırım, bir çeşit start-up gibi yani. Ve tabiki ürün hakları bende olacak, bunu işin başından kabul etmek şartı ile seçilecek bu en az 6 kişi, burada verilen bedel, ürünün karşılığı oluyor, start-up'larda sistem bu şekilde işliyor, bildiğiniz gibi.

  Yani toplaşabilirsek, bu gibi eşi benzeri olmayan ürünler çıkarabiliriz ve ilk sahipleri de sizler olursunuz. Aranızda kafa dengi olanlarınız, toplanın ve bana buradan ulaşın, sonrasında gereken özeni bana bırakın, referansım profilimde.

 • ahmet albayrak @cryzboy43

  taktir ediliyorsunuz - aslında edelkrone ile ortak iş yapsanız - onlarında sizin gibi çözüm üreten bi firmaya ihtiyacı var bence

  • ismail ozan izci @asaltek

   Teşekkür ederim. #Edelkrone 'un çalışmalarını internetten görmüştüm, mekanik, elektronik ve yazılımı harmanlayıp güzel işler çıkarmışlar ve daha iyilerini de yapacaklardır, gördüğüm kadarı ile bu imkân ve kabiliyete de sahipler. Kim bilir, belki bir gün yollarımız kesişir, teknik anlamda benzer işler yapıyoruz.

 • Cihan Çetinkaya @cetinkaya

  @asaltek hocam ilk anahtarlığı bi hevesle günlük kullanayım dedim, sanırım bozuk paralarla aynı cebe koyduğumdan hemen çizilmişti. ben de korkup bi daha kullanmayıp kaldırmıştım. bu seri de o kadar kolay çiziliyor mu acaba?

 • ismail ozan izci @asaltek

  @cetinkaya evet, aynı alüminyum malzeme ve üzerinde bir kaplama yok. Kullanacaksanız bolca kılcal çiziğin oluşacağını önden kabullenmelisiniz. Ama ne kadar dayanıklı derseniz; kendim için aynı alüminyum malzemeden ürettiğim #asaltek anahtarlığımı 10 yıldır günlük kullanıyorum, kılcal çizikler harici sıkıntı yok, benim için geometrisi bozulmadan, yıllanmış ve hafif olması önemli. Bu arada çizilmeyen bir anahtarlık var mıdır, bilmiyorum.

 • Cihan Çetinkaya @cetinkaya

  @asaltek ben kıyamadım, hatıra olarak saklıyorum. cevap için teşekkürler 🙂

 • cingibi @cingibi

  çok ilgilenmediğim biri ürün olsa da tebrikler. mükemmelliyetçi çalışmalarınızı takdirle izliyoruz.

 • cgdincer @cgdincer

  Elinize sağlık, kılıçla birlikte tasarım bütünlüğünü çok güzel sağlamışsın. Led göstergelerin önündeki çizgili plastik parçayı siz mi ürettiniz, hazır mı buldunuz?

  • ismail ozan izci @asaltek

   Teşekkürler. Tüm parçaları atölyede kendim ürettim. O bölgede sadece, ışığın çıkacağı bir yarık olacaktı, fakat daha sonra ışığı o yarık boyunca yaymam gerekliliğini gördüm ve oraya özel bir lens tasarlamak zorunda kaldım. Sonuçta işe yaradı ve istediğim sonucu verdi. Ayrıca bu ilave detayın genel tasarıma görsel olarak çok şey kattığını da görünce, ışıksız versiyonda da aynı detayın olmasına karar verdim. Hem bu sayede önden bakıldığında iki versiyon arasında hiç bir fark kalmamış oldu.

 • cgdincer @cgdincer

  Özetle: "one of the coolest belt clips i've ever seen"

 • cgdincer @cgdincer

  Kafamda bir proje var üretimini yapmayı düşündüğüm. İzmir' e gelince müsait zamanda yanınıza uğramak istiyorum, bilgi ve tecrübeleriniz çok değerli.