Plus üyeliği alanın kendini buranın muhtarı sanması ihtimalinden korkuyordum. Nitekim gerçek oldu. Plus üyesi olmanız size istediğiniz gibi at koşturabilme olanağı sağlamaz. Yönetim de olması gerektiği gibi davrandı.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • wilhem @wilhem

  Yandaki gündemi sıfırlama imkanımız yok mudur? @gamsizm @hkellecioglu

 • Ali Pektaş @alipektas

  Ban yiyen üyelerin çoğu ile daha önceden iletişimim var bolca. Ben onların böyle bir şeyi(yanlış bulsam da) plus olmalarına güvenerek yaptıklarını düşünmüyorum. Olayları birbirine karıştımamak lazım. Ha rahat(kimine göre samimiyetten, kimine göre laubalilik ya da bencillikten) davranıyorlar mıydı sitede? Evet, büyük oranda. Fakat bunu plus gelmeden önce de yapıyorlardı. Ayrıca adamlar at koşturmaktan ziyade tepki gösterdiler. Ortada bir sahiplenme, at koşturma, "buralar bizim" tavrı gütme yok. bence. Benim gördüğüm tablo: Uzun zamandır var olan ve dile getirilen bir sorun, o soruna karşı site sahiplerinin duyarsızlığı(onlara göre) ve onların da buna ayarsız ve sonucu hesaplanmadan tepki vermesi.

  • wilhem @wilhem

   Tepkiler daha önce de oldu evet. Ama ben sitenin bir kısmının devre dışı kaldığını hatırlamıyorum. Belki olmuştur ben kaçırmışımdır. Akış kısmı da daha önce protesto edildi mesela ama kimse bunu protesto etmek için akışı trollemedi. Trollediyse de tamamen kullanılmaz hale getirecek şekilde yapmadı. Tepki, protesto bunlara diyecek lafım yok hatta yeri gelir ben de dahil olurum. Ama başkalarında mağduriyet yaratacak durumdan kaçınmak lazım.
   Plus üyeliği ile protestoların alakası olmayabilir haklı olabilirsiniz. Benim orada vurgulamak istediğim plus ile birlikte kimsenin böyle bir hak kazanımının olmadığıydı. Plustan önce neler varsa şu anda yine aynı sosyal kuralları ya da etik kurallar geçerli olacak.Bunu vurgulamak istemiştim sadece.

 • wilhem @wilhem

  1- İlgili konu yok, konular var aslında. Yani tek bir konu olsaydı silinebilirdi ama çok sayıda post vardı birden fazla etiketi işgal eden. Diyelim ki bir iki konu silindi. Etiketi takip eden yeni postların gelmeyeceği ne malum? Bu durumda etiketi trolleyen (hala trollemek olduğunu iddia ediyorum aksi yönde bir tespitim yok) kişiyi banlamak ve olayın durmasını sağlamak daha etkili bir çözüm değil mi sizce?

  2- Kimlerin neden ceza aldığını takip etmedim. Akşam baktım siteye ve birçok kişi banlanmiş postlar da silinmişti. Banlar akıyor muhabbeti de silinmiş gördüğüm kadarıyla. Dolayısıyla adil bir cezalandırma süreci mi oldu bunu bilmiyorum. Ama siz gereksiz yere ceza aldığınızı düşünüyorsanız delilleriyle yazarsınız bunu hatta ben de desteklerim. Ama şunu da belirtmek lazım.. Protesto amaçlı yapılan bu eylemin yöntemi Yanlış! İsterse dünya barışını savunmak için yapın bu eylemi önemli değil. Yöntemin yanlışsa hiçbir şekilde amacına ulaşamayacağın gibi üstüne bir de ceza alırsın. Zaten yapan arkadaşlar da yöntemlerinin yanlış olduğunu kabul etmişler ceza alacaklarını bile bile.

  • wilhem @wilhem

   @frt 🙂 Neyse konuya dahil olan üyeler son derece düzeyli paylaşım yapan üyelerdi ben de biraz şaşırdım açıkçası.. Yöntemin yanlış olduğunu hala düşünüyorum benzer bir olayda tavrım değişmeyecek. Velhasıl eğer yönetime duyurmak istenen birşeyler varsa organize olup toplu deklerasyona gidilebilir. Ben şahsen desteklerim.