Menzil genişletici almayı düşünüyorum var mı önerisi olan?
Şu aşağıdaki tp-link'i kestirdim gözüme. Ne dersiniz?
Aslında evdeki routerda 5ghz yok (Superonline'ın verdiği Huawei router kullanıyorum) fakat almışken 5ghz alayım diyorum bu devirde. 5ghz almana gerek yok derseniz daha uygun fiyata asus'un modeli var.
http://www.vatanbilgisayar.com/tp-link-re305-300mbps-867mbps-dual-bant-kablosuz-ac-range-extender.html
http://www.vatanbilgisayar.com/asus-rp-n12-300mbps-kablosuz-n-range-extender.html

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Barış Ataç @barisatac

  Benim tavsiyem alma şeklinde olur. Gerçekten verimli olmuyor ancak illa alırsanız hatırlatayım unutmayın extenderı iyi çeken bir yere koymanız gerekiyor.

 • sawgent @sawgent

  Tplink Re210 ve xiaomi wi-fi repeater kullanıyorum şantiyede.

  5ghz kapsama alanı düşüktür. Arada duvarlar varsa yada mesafe uzaksa verimli olmaz.

 • Emre @emre1393

  Repeaterlar çok verimsiz hız olarak,2.4ghz ile 15-20mbps en fazla.

 • AnilE @anile

  Gönlümden geçen kablo çekmek fakat imkan yok ona. Powerline ile denediğimde de verim alamadım 2-3mbps çekiyordu anca bazen de bağlantı kopuyordu. Geriye tek seçenek range extender kaldı. Onu da güzel çeken biyere koyup internetin gitmesi gereken noktaya kablo çekmeyi düşünüyorum. Range extenderdan başka seçeneğim yok yani :).

 • eskikasaroysroys @eskikasaroysroys

  5Ghz yayını 2.4Ghz yayınına göre daha az menzile sahip olup daha fazla veri aktarımı sağlar. Bu tarz RE cihazlarda cihazın ana modem sinyalini en az iki veya üç diş görmesi gerek. Yakın arkadaşımda Tp-link extender kullanmakta hatta birkaç kez evlerine gittiğimde bu cihaz üzerinden bağlantı sağlıyordum bence kullanılabilir fena değil. 5Ghz yayınını kullanan cihaz sayısı fazla değil ise 5Ghz olanını kullanma veya 5Ghz yayınına sahip cihaz alma derim.