#XiaomiMi6 #miui9 beta akımına kamerayı iyileştiren bir güncelleme geldi. Düzeltme yazıyor ama eski halinden daha iyi midir bilemedim. Düşüş ve yükseliş fark edemedim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Cactus Man @cactus-man

  Yeni bir telefon alma arefesindeyim de sizce mi 6 mı yoksa mi note 3 mü? Ya da bunların hiçbiri değil direk samsung tarafına mı yönelsem diyorum bazen. Telefon seçme işi tam bir karmaşa haline geldi bende, görseniz sanki evleneceğim kızı seçiyorum 😀

  • Arda Zeytin @ardazeytin

   Ekonomi böyle iken bu kaygı normal. Ben pek oyun oynamam, çok fotoğraf çekerim büyük ekran severim dersen mi note 3 güzel cihaz. Dersen ki son çıkan oyunları dahi rahat rahat açsın. Siteleri uygulamaları en hızlı açan telefon olsun, iphoneX'den bile hızlı tepkiler versin vs. mi6 al. İki cihaz arasında kamera olarak donanım fark yok gibi desek de yazılım olarak çok ufak bir fark var.

   Donanım gücünden dolayı da mi6 daha uzun ömürlü olacak, o da ayrı bir mesele. 3-4 sene kullanma planı varsa bence mi6 daha mantıklı. Mi2 bile hala güncelleniyor hesap et. 2015'de çıkan mi4 var anneme verdiğim. Takip ediyorum o da hala sürekli haftalık güncelleme alıyor. Yazılım olarak güncel performans olarak hep diri cihazlar.

   Bir de 2015 ve öncesi Samsung cihazları ele alalım. Çoğu saç baş yoldurttuğu için çöpe gitti. Alanlar hep değiştirdi yolda bıraktı. Note 8, S9 almayacaksan çok bulaşmanı tavsiye etmem. Hele o A serisinden falan uzak dur.

  • Cactus Man @cactus-man

   @ardazeytin telefonda yılda bir oyun oynuyorum desem yeridir. Bana şarjı iyi gitsin, ekranı boyut renk doygunluğu ve parlaklık olarak kaliteli olsun bir de ön ve ana kamerası orta halli fotolar çeksin yeter.

   Mi note 3 ve Xiaomi tarafında tek şüphem ekran beni acaba mutsuz eder mi diye, çünkü amoled ekranı hayran hayran izleyen bir tipim 😀

   Samsung olarakta evet üst seviyeye bütçemde, mantığımda el vermez ama gözüme c7 pro veya c9 pro modellerini kestirdim Ama onda da kameralar çok yetersiz diye yorumlar var, belki insanların beklentileri çok fazla ama benim o kadar değil.

   Yakında ev kredisine gircem, hemen şu an elimde para varken beni bi süre götürecek telefon almam lazım çünkü bi kaç ay sonra kemer sıkma politikası başlayacak 😀