Firefox 59.0.1 güncellemesinden sonra ekranda arada bir sus işareti yapan adam sembolü çıkıyor. Bu niye çıkıyor? Güncelleme notlarına baktım ama bir şey göremedim bununla ilgili.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • bosu @bosu

  neler neler denedim o adamı bir türlü çıkartamadım, sizde nasıl çıktı ?

  Ama günümüzde herşey artık daha tehlikeli bir boyuta doğru gidiyor, az önce bende de ateşli tilkinin güncellenmesi ile birlikte şunu eşitleyin bunu yedekleyin, yok heryer de kullanın gibi çocuk kandırmacaları ile karşıma onlarca (beyin) etkileyici içerik çıktı.

  Evet ateşli tilki bile artık (bir süredir) "eşitleme" adı altında bütün kaydedilmiş parolarımızı, yer imlerimizi herşeyimizi her yerde kullanma adı altında "yedeklemeye" yöneltmeye çalışıyor.

  Bu aslında yeni birşey değil ama aman aman eksik olsun, ben kendi hafıza kartlarımda kompak disklerimin içerisinde saklarım saklayacaklarım için bulut adı altında bir servera ihtiyacım yok ki.

  Beyler siz siz olun kişisel güvenliğe önem veriyorsanız özellikle "BULUT" ve "EŞİTLEME" adı altındaki ücretli yada ücretsiz hizmetlerden uzak durun.

  Gerekirse önemli verilerinizi küçük bir mikro sd kart içerisine atın sonrada onu ayakkabınızın taban kısmına ne biliyim evin çatısına, hatta akvaryumun içerisine saklayın ama sync ve cloud olaylarının yanına bile yaklaşmayın.