#Macbookair de pil sağlığım %97'ye düşmüş. daha alalı 3 ay oldu. Bunu tekrar yükseltme şansım var mı? Ya da bu düşüşü yavaşlatmanın bir yolu var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • onurtrklmz @onurtrklmz

  bana kapasite düşüşü çok dramatik geldi. fazla hızlı ölüyor diye düşündüm. daha 25 tur şarj etmişim aleti. acaba pil şarj etmekle ilgili akılcı trick'ler var mıdır?

 • Muhammet UÇAR @haypurtiryading

  Pil yavaş yavaş boşalıyorsa sıkıntı etme, %10-15 altınada indirme. Sierradan sonra pille ilgili bilgi azaldı ama 3.parti uygulamalar hala istatistik veriyor. 6 yıllık, 140 döngüdeki pilin sağlığı %95'di bende. Fazla abanmıyordum. Pile olabildiğince az yükleniyordum ama %10-15 altına indirmemeye çalışıyordum. Eğer bir ay gibi uzun süre elektrikle kullanacaksam mesela, evden çıkmayacaksa iki haftada bir falanda komple doldurup boşaltıyordum.

 • Furkan Emir @furkanemir

  bataryalar en büyük kaybını ilk 6 ayda yaşıyor ilk 6 ay dikkatli kullanın sonrasında pek etkilenmiyorlar

 • Agab @agab

  Benim %10 gitmiş, 2 yılını dolduracak Nisan ayında.
  Asla %10un altına düşürmüyorum. Birkaç kez istemsiz olarak evde başkaları kullanırken düştü tabii.
  Onun dışında genelde prizde kullanırım evdeyken. Dışarıdayken aman canı acımasın pilin, şey olacak demem, montajımı vs yaparım yine. Pil zorlamak terimini ilk defa duydum açıkcası.
  Ayrıca, macbook rafta beklerken de bataryası ölebilir. Sizden kaynaklı olmayabilir bu kayıp. Bazıları aldığında %95 ömürlü falan oluyormuş.

 • memedeath @memedeath

  Benim Mac 415 cycle'da 6375 Mah'e düşmüş (İlk aldığımda 7.000'di). Yani kabaca %10 azalmış. Ocak 2014'te almıştım. Ben şöyle yapıyorum: %20'nin altına düşürmüyorum. Genelde sabit olduğum için sürekli şarja takılı bırakıyorum. Böylece şarj devir sayısı artmıyor. Ancak haftada bir-iki kez şarjdan çekip boşalmasını sağlıyorum %20 civarında yeniden takıyorum. Aldığımdan beri de 2-3 kez pil kalibrasyonu yaptım.