.NET konusunda tecrübeli arkadaşlar yardımınıza ihtiyacım var. .NET'e çok yeniyim ufak bir şeyler yapayım dedim. Basit bir loglama şeysi. Sql server da kullanacağım arkada. Ancak Controller'ım yeni veri girişi için POST u kabul etmiyor. Mevcut veriyi çekebiliyorum onda sorun yok. POST kodum şu şekilde: https://paste.ubuntu.com/26436040/
Veriyi body içinde json olarak da gönderdim, form olarak da gönderdim. #TeknoYardım

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • lterlemez @lterlemez

  Okuma ve yazma işlemleri için ayrı ayrı bağlantı kurmanız gerekiyor olabilir. Veri yazma işleminden sonra bağlantıyı kesip, okuma için bağlantı yapmanız gerekiyordur belki.

  • Mehmet Özcan @ozcanm

   .net'te hiç kod yazmadığımdan bilmiyorum ama ayrı ayrı bağlantı olacağını sanmam. zaten Entity ile kullanıyorum.

  • lterlemez @lterlemez

   @ozcanm; Benim bildiğim, temel dosya işlemlerinde okuma ve yazma işlemi için ayrı bağlantı kurulur. Yani yazma için bağlanıyorsanız, okuma işlemi yapamazsınız ama burada veri tabanı bağlantısı söz konusu olduğu için durum farklı olabilir. Benim de çok ilgilendiğim bir tarafı değil bil. programlamanın. Tecrübeliler iletişime geçer yakında.

   #DotNET, #Veritabanı, #SQL

 • Mert @merphous

  Entity fw bilmiyorum maalesef ancak c# yaziyorum. Şunu sorabilirim belki, _context.LogItem listesini initialize ediyorsunu değil mi başta ? Orada sorun olabilir yada post ettiginiz parametreler eslesmiyor olabilir

 • Mehmet Özcan @ozcanm

  Controller ı model den oluşturdum otomatik olarak. Olmayınca ufak tefek oynamalar yapmıştım. O routing işleri olmayınca sayfa direk hata veriyor aynı yerden birden fazla method var diye.