Arkadaşlar piyasa fiyatı 200-500 tl arasında olan bir kulaklık almak istiyorum ama dinlediğim zaman kesinlikle ses kalitesi beni etkilemeli şuanda iphone kulaklığı var ondan bi geçiş yapıcam. not : şuan param olmadığı için bi kaç ay sonra almayı planlıyorum bu yüzden çinden'de getirtebilirim ürün tavsiyelerinizi bekliyorum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • KUTALP @kutalp

  https://www.amazon.com/gp/product/B018U9E058/ref=s9_dcacsd_dcoop_bw_c_x_1_w

  Teknik bilgi vermicem. Cks77 kullandım. Flac falan dinlemedim. Nerden buluca flac'ı. Spotify yüksek kalite aç yeter işte. Şarkıcıyla birlikte söylüyorsun. Sanki müziği dinlemiyorsunda, o müzik beyninde kafanın tam içinde merkezinde çalıyormuş gibi oluyor. Ona göre yani. Bugün ne oldu o kulaklığın kabloları birleşim yerinden koptu lehim falan derken, kullanılmaz halde. Bi dahada param yetmedi o zevki yaşamayı çok istiyorum yeniden.

 • Orcun @orcun

  Sürücü önemli, 50 mm falan bak derim. Ama tek etkende sürücü değil ? kalitesi ne alemde ? mesela benim sony kulaklığın sürücüsü 40 mm ama aynı boyutta sürücülü mdr 1 serisi var onun ses kalitesi ile kıyas kabul etmiyor.
  İşte yok kablosuz olsun bilmemne olsun dediğin anda ses kalitesinden daha çok o teknolojilere para veriyorsun. kablolu olacaksa güzel kulaklık bulursun.
  Ek olarak sürücü büyük kulaklık iyi övgüler almış vs. vs. ama sende bir dinliyorsun çöp, atıyorum mesela o sürücülerü senin takacağın alet besleyemiyor az geliyor. İşte sen gidip flac değilde 120 küsür kbps mp3 dinliyorsun. Bunlar kulaklığın kalitesini bariz etkileyen şeyler. Forumları araştır, ne tür müzik dinliyorsun onlara göre bak. Sony'de kulaklıklar genelde bass daha ağırlıklı ama biraz fiyat odaklılarda böyle iyi fiyat olanlarda denge ağırlıklıdır. Keza işte sennheiser gene tiz veya mid ön planda ama basslar biraz zayıf olabilir. Kulak içi kulaklıkta ki bass farklı kafa üstü kulaklıktaki bass farklıdır bunu unutma. Kulak içi kullanıyorsan mesela taktığın tıkaç sesin kalitesi çok bariz şekilde etkiler. Yani çok fazla değişkeni olan bir konu o yüzden baya detaylı araştırman lazım.

 • TwoCenk @twocenk

  Audio-Technica ATH-M50x belki yanına güzel bir DAC

 • teknomoron @teknomoron

  Ne alırsın bilemem ama kulak üstü alacaksan; cazibesine kapılıp Marshall Major I ya da II seri alma 😀