Wolfenstein 2 delirtti. Oyunu açar açmaz bitmek bilmeyen sinematiklerle, aktif sinema sahneleriyle geliyor, abi şaka mı bu, kalkıp gittim başından yarim saat gameplay vermiyorlar. Oyun dediğin şeyde bana göre sinematik vs. olmamali, kontrol oynayan adamın elinden asla alınmamalı. Akşam 1 saat oyun oynayacağız diye düşünüyorsun adamlar sana yarım saat ara sahne gösteriyor 😠

#akış #Wolfenstein

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Baby Blue @digitalanimal

  sinematik vs. olsun ama "skip" de olsun 🙂

 • Gökhan @gokhans19

  Bu oyunla ilgili düşüncelerimi ekşide yazmıştım. Buraya kopyalıyımda almayı düşünenler başlarını yakmasınlar:

  https://eksisozluk.com/entry/71840824

  maalesef beklediğimi alamadığım oyun. az önce bitirdim ama ne senaryo, ne de oynanış olarak beğenmedim.

  önceki the new order ve old blood oyunlarını çok beğenerek 2-3 er defa bitirmiştim ancak bu oyun bitsin diye oynadım ve birde türkçe yaması çıkınca tekrar baştan oynamayı düşünüyorum.

  - hikaye anlamında çok zayıf kalmış. çoğu yer sırf oyun süresi uzasın diye alakaya maydanoz olmuş.
  -düşman güçleri orta seviyede zayıf kalmış. ışın silahıyla dev gibi robotlar 5 saniyede patates oluyor.
  - eski oyunlardaki gibi gizli ilerlemek mümkün değil hemen görülüyorsunuz.
  - sinematikler çok uzun. zayıf hikaye sinematiklerle güçlendirilmeye çalışılmış. sinematiklerdeki hikaye anlatımı olmasa "koridorda ilerle önüne geleni vur" dan ileri gidilemezmiş ki bence sinematiklerde bu sıkıntıya pek çare olamamış.
  - oyunun tanıtımlarında o kadar gösterilen dev makina canavarlarla pek karşılaşmıyorsunuz. karşılaştığınızdada önceki oyunlardaki dev makina canavarlar kadar özenilmediğini görüyorsunuz.
  - oyun genel anlamda aşırı yavan olmuş. oyunda bir olmamışlık var. hem hikaye hemde oynanış tarafı çok zayıf. öyle ki oyunu bitirdim ama ne oldu nasıl bitti pek tatmin etmedi. görevler hiç heyecanlandırıcı değil. hani bazı oyunlar vardır her bölümü ayrı bir tatlıdır ama bu oyunda hiçbir bölümde o tat yok ve oyunu bitirmeme rağmen herhangi bir bölümünde en küçük bir çekicilik göremedim.
  - ayrıca vuruş hissi sıfıra yakın.

  bazıları çok beğenmiş ancak bana kalırsa bu yılın en fos oyunu. bunu ayıla bayıla oynayanlar demek the new order ve old bloodu oynasa gece heyecandan uyuyamayacak.

 • Deniz EFE @deniz-efe

  Orada oyunda suç yok. Senin oyun seçimde yanlış var.

  • Anonim @anonim

   Doom ya da Titanfall gibi oyun sayısı da çok değil ki artık ne oynayacağız bilemedim. Herkes cinematic experience diye kasıyor kendini

  • Ahmet Erdoğan #123+ #180+ @aerdogan17

   +1 katılıyorum bende izlemeye doyamıyorum sinematikleri keşke replay olsa dediğim sinematiklerim var... 😀

  • Deniz EFE @deniz-efe

   Çağın gereksinimlerim ve şartları. Doom 1-2 döneminde ağır cinamtic'ler olan oyunları yapmak zordu. O yüzden adamlar oynanışa önem veriyorlardı. Artık cinamatic'lere önem veriyorlar. O kodu da yapılacak bir şey yok.

  • Deniz EFE @deniz-efe

   @aerdogan17 Aynen tarz meselesi. Şuan resmen içim kan ağlıyor. The Withcer + Dlc'ler 45₺'ye adlım. 242 saat oynadım. Ana görevleri geçtin ilan tahtasından aldığım görevler bile birbirinden farklı. Shadow Of War'a 180₺ para verdim adam oyunu bittirmek için aynı boş ana görevi min 30'kere yaptırıyor (Abartmıyorum). Bunu yapmaktaki amacı 20-30 saatlik oyun süresini 60-70 saate çıkarmak.

  • Ahmet Erdoğan #123+ #180+ @aerdogan17

   @deniz-efe kesinlikle eski oyunlarda daha derin hikayeler var ama anlatımları çok ilkel olduğu için çoğunu kaçırıyoruz... bazı oyunlarda da prodüksüyon maliyeti oyun maliyetinin üzerine çıkmasın diye tercih edilmiyor... Şimdiki oyunlarda ise toplam oyun süresini uzatmak için kullanılan argümanlardan sadece birisi sinematikler... bir dönem altın çağını yaşadı ama şu dönem nasıl desem biraz fazla abartıldı ama şahsen seviyorum...

  • Ahmet Erdoğan #123+ #180+ @aerdogan17

   @deniz-efe Assasin's Creed 2 sinematik anlamında çok güzel oyundur mesela ama keşke daha fazlası olsa diyorsun çünkü senaryo o kadar dolu ki neredeyse heryeri sinematik olsa tadından yenmez... adamlar sırf hikaye çok beğenildi diye 2 kere uzatıp uzatıp satmaya kalktılar... (çoğu insanı seriden soğuttular o ayrı) Günümüzde çoğu yapımda dengeyi kaçırdılar cidden kaçırdılar...

  • Deniz EFE @deniz-efe

   @aerdogan17 Biraz önce The Witcher 3 den örnek verdim. O yüzden ondan devam edeyim. The Witcher 3'ün hikayesi olmasa kimse oynanışları için oynamaz. Ben şahsi olarak Multiplayer oyunları pek sevmiyor ve oynamayı tercih etmiyor. Singıleplayer oyunların uzun oynanış süresi vermesi güzel ama bun köşelerini don lastiği bağlayıp onu gerdirmekle yapıyorsa güzel olmuyor. Witcher 3'ün ana/yan hatta yoldan geçen dayının verdiği görevi geçtim hazine avları bile ben bunu niye yapıyorum diye sordurmuyor kendine. Ama Shadow of War ilk başta hikaye çok kötü değil ama adamlar tam oyunu %85-90 da sana 30 tane 40 dakkia ile 2 saat arası değişebilecek görev yapma şartı koyuyor oyunu bitirmen için. Bu da oyunun tadını kaçırıyor.

  • Deniz EFE @deniz-efe

   @aerdogan17 Oyunda kesinlikle hikaye, karakterler çok önemli. Bir oyunda bir karaktere gerçekten aşık olabiliyorsan, bir çocuk için kendi çocuğuna duyduğun duyguları hissedebiliyorsan yada bir adamı baba yerine koyabiliyorsan o oyun olmuştur benim için. Haaa bu oynanışın çok kötü olaması gerektiği anlamına gelmez arayı tutturmalı.

  • Ahmet Erdoğan #123+ #180+ @aerdogan17

   @deniz-efe kesinlikle katılıyorum aynen bende öyleyim hiç oynamadım ama aldım Witcher'ı bir başlarsam tam başlıcam... ama cidden hikayede en önemli şey karakter... NFS Most Wanted'de(2005) arabayı çizen komsere 2 sene kin besleyen adamım ben (NFS Carbon'da da vardı şerefsiz) 😀