#ingilizce #kitap ya da Türçe çevirisi henüz yayınlanmamış kitap arayanlara https://www.betterworldbooks.com/ mağazasını tavsiye ederim. Aslında #onlinesahaf biraz daha doğru.

#mağaza 3 arkadaşın girişimi ile kurulmuş. Kurguladıkları iş modeli de oldukça güzel: 2300 kolej/üniversite ve 3000 ulusal #kütüphane ile çalışıyorlar (US). Bu kütüphanelerde imha için ayrılan ya da ihtiyaç fazlası olarak bekletilen kitapları satın alarak biz kullanıcılara satıyorlar ve elde edilen gelirin bir kısmını eğitim yatırımı (24 milyon dolardan fazla yatırım yapmışlar), eldeki kitapların bir kısmını proje partnerlerine bağış (21 milyondan fazla kitap bağışı yapılmış) olarak gönderiyorlar. Kendi verilerine göre 250 milyondan fazla kitap kurtarılmış bu model ile.

Mağazanın en büyük faydası kargo ücretinin olmaması. Tabi kargo ücreti alınmadığı için kargo takibi yapılamıyor ama ben sorun etmedim açıkçası. En kötü ihtimalle bağış yapmış olurum diye düşündüm. Şöyle ki aldığınız kitap sayısı kadar kitap proje partnerlerine bağışlanıyor. Bence bir göz atmakta fayda var #akış

Better World Books US

Your online bookstore—millions of USED books at bargain prices. Super selection, low prices and great service. Free shipping. Satisfaction guaranteed. Shop for your next used book now.
BeğenFavori PaylaşYorum yap