Bir dargın bir barışık kullanmaya devam ettiğim Nova Launcher'dan tamamen vazgeçeceğim gibi. Evie Launcher'ı 10 gündür falan deniyorum, oldukça memnunum. Google Plus topluluğu da Nova'nınkinden kat kat daha iyi şimdilik. İnsanlar özgürce özellik önerisinde bulunuyor ve hiç bir sayfa yöneticisi gelip ayar verme çabasına girmiyor. Nova görsellikte yeniliğe gitmeme konusunda kararlı artık. Evie az özelliğe sahip ama hem görsellik güzel hem de temel özelliği olan arama çok iyi çalışıyor. Güncelleme konusunda biraz yavaş olsalar da ileride Oneplus'ın Shell isimli ekranına benzer bir akış ekranı getireceklerinin sözünü vermişler.
#launcher #NovaLauncher #Evie #EvieLauncher #android

https://plus.google.com/communities/115206103919246392275

Not: Kullanmak isteyenler direk betaya katılabilir. Yeni özellikler var ve performans sıkıntısı yok.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Burhan @epsilon

  Ben de birkaç aydır kullanıyorum çok iyi bence sade anlaşılır temiz görüntüsü var.

 • Doğa @doga

  Araması oldukça güzel çalışıyor. Nova'ya Sesame ile ekstra para vererek ulaştığımız şeyler burada bedava. Hem söylediklerine göre akış şeklinde bir ekstra ekran geliştirme üzerinde çalışıyorlarmış. Bakalım şu an güzel geldi bana. Nova inatla blur efekti, yeni klasör şekli getirmeyeceğini söylüyor. Performansa kötü etki eder diyorlar ancak Evie blur efektli olmasına rağmen performans güzel. Uzun vadede alışamazsam Nova'ya dönerim ama. Her zaman en özelliklisi olmaya devam edecek 😀

 • Doğa @doga

  @aytacesmebasi Ben de denedim ikisini de. Lawnchair hala tam performanslı değil sanki. Bir de stok Google mantığından çıkmadıkları için hoşuma gitmedi. Flow da kullanışsız geldi. Yandex Launcher'ın da haber akışı vardı onu dene istersen. Araması falan da iyiydi diye hatırlıyorum.

 • Doğa @doga

  @aytacesmebasi O zaman uymaz sana. Yandex'in kendi haber derlemesi Zen çalışıyor. Piyasada o kadar başlatıcı var hepsi birbirinin aynısı. Yenilik katayım diyenler az. Olanlar da performans, görsellik açısından kötü.