Evdeki Güç kaynağım ile ilgili olarak sıkıntı yaşamıştım. Yeni bir güç kaynağı aldım dün.

XIGMATEK Vector S 1050W.

Normalde 800 watt civarında Full moduler Gold ya da Silver PSU almayı düşünüyordum. Hatta bir önceki yazımda Everestin PSU'sunu araştırmıştım. Lakin güvenemediğim için daha kaliteli bir modele yöneldim doğal olarak. Vatan Bilgisayar Bostancı şubesinde dolanırken mağaza indirimine girmiş bir ürün olarak bunu tavsiye ettiler. Nette de hemen araştırıp bu üründe karar kılıp aldım.

Kutu içeriğinde PSU ve yanında koruyucu süngerleri ve kabloların olduğu şık bir turuncu renkte çanta mevcut.

Kablolar ise şu şekilde;
24 Pin Anakart güç bağlantı kablosu
4+4 CPU Güç kablosu (ki normalde sadece 4 pin çıkıyor çoğu psu'da)
4 Adet her biri 3'lü olmak üzere Sata bağlantı kablosu
1 Adet IDE tipi üzerinde 3 adet bağlantı olan güç kablosu
2 Adet Ekran kartı için PCIE Kablosu ama burda bir detay var. Kutu içinden çıkan bu kabloda 3 adet çıkış mevcut. Yani bir PCIE kablosu üstünde 3 Adet 8 Pin (6+2) dönüştürülecek şekilde tasarlanmış. Bu oldukça hoşuma gitti. Çünkü güçlü ekran kartları kullanan kişiler için oldukça yardımcı olacaktır.

Ürünün ayrıca LED sevenler için içindeki fanı beyaz ledli hoş gözüküyor. Tabi bunun dışında üründe akım korumaları, voltaj dengeleyicisi filan da var elektrik kesilmelerinde sıkıntı yaşamamak için. Sıradan ana akım pc kullanan yani Corei7 ya da Ryzen 7 sistem kullanan kişiler için watt olarak fazla olsa da ileride X99, X299, X399 gibi üst sisteme geçecek kullanıcılar veya çift ekran kartı yapılandırması tercih edenler ya da kasa içinde bolca HDD kullanan fan bağlayan modifikasyonla uğraşan arkadaşlar için oldukça güzel bir ürün.

Bunun dışında ürünün doğal olarak Silver 80+ Sertifikası var. Ve ürüne ait sertifikalandırma belgesine bu linkten bakabilirsiniz.
Link:
https://plugloadsolutions.com/psu_reports/XIGMATEK_VECTOR%20S1050_ECOS%201601.1_1050W_Report.pdf

Şu an indirimde bu ürün. Normalde 850-1000 lira civarında bu tip PSU'lar. Bu ürün Hepsiburada da 680 TL gibi bir fiyatla, Vatan mağazalarında ise 740 lira gibi bir fiyat ile satılmakta. Yine bir şekilde kar etmiş oluyorsunuz. PSU alacak arkadaşlara tavsiyem olsun.

#akış #teknoseyir #tavsiye #psu #güçkaynağı #TeknoYardım

BeğenFavori PaylaşYorum yap