İnternetimde aylardır kopa sorunu var. İlk etapta modemin eskimiş dediler bir Zyxel modem aldım. Sorun devam etti modem bozuk dediler Zyxel de hiç bir şekilde destek vermedi sinirlenip temmuzda Tp Link modem aldım. Temmuzdan beri sorun yoktu ama son 5 gündür kopmalar tekrar başladı. Türk Telekom yine sorumluluk kabul etmiyor bizden kaynaklı sıkıntı yok modemin bozuk diyorlar. Bir de gelip gelip kötü modem almışsın, bizden alsaydın diyorlar gayet laçka bir şekilde.

Zyxel modem varken modemde hiç bir ışık sönmeden internet kopuyordu. Kablolu kablosuz hiçbir cihazda kullanamıyordum ve modemi kapatıp açınca düzeliyordu, 24 saat sonra tekrar aynı durum oluyordu. Şimdi kopma böyle değil. Evde 2 Android cihaz ve kabloyla bir laptop bağlı. Kopma olduğunda Android cihazlarda wifi simgesinin yanında ünlem beliriyor ve sayfaların açılması çok uzun sürüyor veya açılmıyor. Kabloyla bağlı olan laptopta biraz daha iyi durum. 2 Android cihazda wifiyı kapatıp sadece laptoptan bağlanınca sıkıntı yok. Anneme yeni aldığımız Huawei P9 Lite'ta wifiyı kapatıp laptopu ve benim S6'yı bağlayınca da durum iyi. Aklım almadı artık benim.

Tp Link'i arayıp durumu anlattım. Zyxel'in müşteri hizmetlerinden sonra Tp Link cennet gibi. Yazılımı kontrol ettiler sonra bir kargo numarası verip dilerseniz gönderin cihazınızı inceleyelim dediler. Ama 20 gün sürme ihtimali var. 20 gün internetsiz kalmam işsiz kalmam anlamına geliyor. Evimde mobil internet de düzgün çalışmadığı için bugün göndermem gereken büyük boyutlu dosyaları hep sokağa çıkıp mobil veriden göndermek zorunda kaldım. Türk Telekom'da son gelen eleman sen VDSL geçsene dedi. Her yerinde VDSL özellikli olduğu yazan modemime bakıp bu VDSL değil keşke bizden alsaydın dedi. O kadar saçma şeyler öneriyorlar ki aklım almıyor. Bende aylarca gelip kötü modem dedikleri Zyxel modemi geçen hafta arkadaşıma vermiş Türk Telekom. İnsanın aklıyla dalga geçer gibi dışarıdan modem almayın falan diyorlar. Kafayı yemek üzereyim. #TürkTelekom #KöküneKıranGirsinTurkTelekom #TurkTelekomMağduriyeti

BeğenFavori PaylaşYorum yap