Amerikaya göçmeyi hayal ediyordum burada benden daha amerikancılar varmış adam abd ne yapsa doğru bulacak tuhaf.Malum partiden nefret ederim.Aşırı milliyetçi falanda değilim fakat burada bazı yazıp çizen arkadaşlar bana eksisozlukteki pkk başlıklarını anımsattı.Yapılan sitemler direk kişiler yerine ülkeye ve ülke insanına.Hadi diyelim ülkenin büyük bir bölümü cahil diğer aydın diye nitelendirecek kesimde tuhaf.Bende çoğu zaman yapılanları ağır eleştiriyorum fakat eleştirelecek şey var zaman var.Ülkenden bu kadar nefret ediyorsun fakat bu ülkeden Atatürk gibi bir insan da geçmiş onuda mı sevmiyorsun?Bütün türkler mi malum kesimden?Levent abinin dediği gibi sokakta söyleyemeceğin sözü internete de yazmayacaksın.Senelerdir burayı takip ediyorum bu kadar iğrendiğimi hatırlamıyorum.Abd yarın türkiyeye saldırsa adamın yazacağı zaten hakettik orta doğu ülkesiyiz bizim libyadan suriyeden farkımız yok ölelim olacak.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Fırat Duran @firat_duran

  Ülkeler ilişkilerini zaman/durumlara göre şekillendirir. Yeri gelir yanında olur yeri gelir karşına geçer. Dış politika denir buna. 2 sene önce rusya ile kanlı bıcaklıydık. Amerika ile can ciğerdik. Şimdi rusya ile çok yakınız. Amerikayla uzağız. İrana savaş açma eşiğine gelmiştik şimdi yanımızda. Yarın da bu durumlar değişebilir. Çünkü bu topraklar değerli. Tüm dünya bu cağrafyayı istiyor. Ne de olsa dünyanın merkezi Türkiye.
  Bu normal bir durum.
  Dolar yükseldi diye ağlamanın mantığı yok. Evet zararlı çıkan gene millet...

 • Oytun @oytun

  İyi günde birlik beraberlik olamayanlar kötü günde merhamet beklemesinler. Kendileri yıllarca keyif yaparken kendinden başka gördüğüne her türlü zulmü hak görenlere su veren itfaiyenin hortumunu seveyim. Geçin bu vatan millet sakarya edebiyatını. Geçti o devirler. Sen en ufak referandumda bile karşıt olanları hainlikle suçlarsan o hain dediklerin senin toton sıkıştığında kılını kıpırdatmaz. Benim içimi rahatlatan tek şey bedel ödenecek olacağını bilmek oluyor. Ödenecek o bedel arkadaş. Ben zaten yıllardır bedel ödüyorum, şimdi herkes ödeyecek yok öyle kaçmak. Ben her gün batıyorum tümden batalım bana ne? Umurumda mı hayır.

 • Martin @martin

  İlk bombayı kafanıza yerseniz mazallah kendi insanınızı ölürken göremez gözünüz açık gidersiniz.

 • Martin @martin

  Yazdıklarına sonuna kadar katılıyorum. Tepki görmekten sıkıldığım için yazmıyordum böyle şeyler. Elmayla armutu, çöple samanı ayırmadan, detay bilmeden, araştırmadan konuşan seçilmiş(!) kişiler var aramızda. Ama çocuktur/gençtir bilmez. Büyüyünce anlar modunda yaklaşıyorum artık.

  Hepimiz gençken çevremizi değiştirmek istedik. Toplumumuzda gördüğümüz yanlışları kabullenmek istemedik. Uyum göstermedik. Zorluk çektik. Çok gençken şu cümleyi sık sık kurduğumu hatırlıyorum. "Bizden bir önceki nesil tamamen ölüp sadece gençler kalmadan bu insanlık değişmez" Ben büyüdüm değişmedi. Şimdiki gençler aynı modta.

  Değişim isteriz. Yenilik. Temiz bir başlangıç. Aklın ve verimliliğin ön planda olduğu geleneklerin hobi ve sosyal faaliyet düzeyinde kaldığı hatta spiritüalizm'in olmadığı bir değişim. Ama bunun olması içi bir devlet olarak varlığımızı sürdürmemiz gerekiyor gerekiyor. Suriye en yakın örnek. Her gün insanlar günlük ihtiyaçlarını karşılarken, ekmek alırken, uyurken, pazarlık yaparken, çalışırken, yardım ederken ölüyorlar. Değişim isterken dikkatli olun. Kaos'tan değişim umarsanız bölgede taşları değiştirmeye hevesli oyuncular varken bu asla istediğiniz gibi olmaz. Güçsüzken hiç bir şey istediğiniz gibi olmaz. Her değişim gideni aratır. Güçlüysen şarları kendine göre bükersin.

  Kaos'u kim ister? Var olan düzeni değiştirmeye gücü olmayan unsurlar. Karmaşadan doğan kırıntılara muhtaç olanlar. Malesef acınacak durumda olanlar. Kendi hayatlarının bir değeri olmadığı için "yansın bu dünyacılar"