Selamlar.
Motosiklet yada arabada ticari kullanım için alınması halinde garanti süresinin 1 yıl olması durumu söz konusu mudur? Türkiye'de hiçbir malın 2 yıl altında garantisi olmayacağı kanaatindeyim ama kesin bilgi varsa öğrenelim.
Ayrıca garanti kapsamında az km yapılmış diyerek ölmeye yakın akünün değiştirilmemesi hakkındaki düşünceleriniz nelerdir?
#OtoSeyir #Bajaj #Pulsar #150ns #Pulsar150ns #Kuralkan

DÜZENLEME: Az evvel şirket satış müdür tarafından aranarak konunun çözümü için siparişin geçildiği bilgisini aldım. Olayı merak edenler için kısa özet geçiyorum. Bahsi geçen motor Sürücü Kursu için alındı ve 1.5 yıl kadar 9000 km yol yaptı. Kullanım kitapçığında günlük en az 10km yapılması öngörülüyor ki buda değerleri karşılıyor zaten. Ayrıca sürücü kursunda kullanıldığı için zaten resmi evraklarla yatmadığı belgeli. Bunların hepsiyle THH’ye gitmeden işin çözülmesi beni sevindirse de Türkiye’de ısrar olmadan haklı olduğunuzu ispat edememeniz beni üzüyor.

Bajaj ve Kuralkan yatsın kalksın Ekrem Ata (Satış ve Pazarlama Müdürü) Bey’e teşekkür etsin. Daha öncede bajaj ile yaşadığım sorunda çok yardımcı olmuştu ve milletede yardım ettiğini her daim görüyorum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
  • 3dfx @3dfx

    aküde degistirilmemesini bir nebze anlarim. zaten uzun süre kullanmayacaksaniz aküyü söküp sarj aletine baglayin derler.

    garantiyi ticari diye kesemezler, ama bir avukata danismanda fayda var.

  • Volkan Ekmen @zisegned

    DÜZENLEME: Az evvel şirket satış müdür tarafından aranarak konunun çözümü için siparişin geçildiği bilgisini aldım. Olayı merak edenler için kısa özet geçiyorum. Bahsi geçen motor Sürücü Kursu için alındı ve 1.5 yıl kadar 9000 km yol yaptı. Kullanım kitapçığında günlük en az 10km yapılması öngörülüyor ki buda değerleri karşılıyor zaten. Ayrıca sürücü kursunda kullanıldığı için zaten resmi evraklarla yatmadığı belgeli. Bunların hepsiyle THH'ye gitmeden işin çözülmesi beni sevindirse de Türkiye'de ısrar olmadan haklı olduğunuzu ispat edememeniz beni üzüyor.

    Bajaj ve Kuralkan yatsın kalksın Ekrem Ata (Satış ve Pazarlama Müdürü) Bey'e teşekkür etsin. Daha öncede bajaj ile yaşadığım sorunda çok yardımcı olmuştu ve milletede yardım ettiğini her daim görüyorum.