-- Kalem numaraları nedir? Çizimde ne işimize yarar? --
Hepimiz günlük hayatta 2B, HB veya 3B kalemleri görürürüz bu numaralar ne anlama gelir? Çizim yaparken ne işimize yarar ? Ve nasıl oluşurlar?

https://youtu.be/_hlPScVqHP0

#akış #çizim #resim #KonuDışı #2B #HB #karakalem #youtube #ders

Kalem Numaraları Nedir ? Çizimde Nasıl Kullanılır ? - Çizim Dersleri 1

Hepinizin hemen hemen her gün gördüğü kalem numaraları 2b,Hb gibi numaralar nedir ve çizimde neleri ifade eder. Çİzim dersleri birinci ders iyi seyirler...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Hamit ÖZLÜ @hamitozlu

  Kamera odaklanma sorunu var. Ve ışık ayarlaması tam olmamış. Kamera ile ürünü bir birine çok yaklaştırmışsınız. Masa altlığı kullanarak başka kanallarda kullanılmasını önlersiniz. Logo silinebilecek gizlenebilecek konumda.
  Çok fazla "arkadaşlar" kelimesini kullanıyorsunuz. Sanırım video hazırlamadan önce bir hazırlığınız yok. Öncelikle mümkünse bir kağıda söyleyeceklerinizi not alarak hazırlık yapınız.
  Kanalınız hayırlı olsun.

 • arthapot @arthapot

  Tşk o gün biraz stresliydim çok sıkıntılıydı ama söz vermiştim hafta sonu çizim videolarına başlayacağız diye ona yansımış birde ben aksiyon kamerası ile çekecektim ama aparatı kırıldı o sebeble plan değişti çizim işlerine metin olmuyor çünkü derya deniz bir konu anlatırken yeni bilgiler geliyor aklına ikinci dersten itibaren kamera açısı çoğalacak ve yakın çekimde aksiyon kamerası olcak 🙂 devasa dslr olunca odaklanamıyor insan 😂 Yorumun için teşekkürler 🙂

 • trkakn @trkakn

  Memnun musun o markadan ,Faber Castell den çok bir farkı var mı ?