Yaklaşık 3 hafta önce TTnet'teki taahhütüm bittiği için Turknet'e geçtim. Bulunduğum yerde verilen en yüksek hız kotasız 16 mbit adsl. Ancak aboneliğim başlatıldığından beri kopma sorunları yaşıyordum. Aldığım hizmet kaliteli bir internet deneyiminden çok uzaktı. Modem de mevcut değerlerle alabileceğim maksimum hızı 4 mbit olarak gösteriyordu.

Kopmalar nedeniyle dün arıza kaydı oluşturdum. Bugün teknik görevli gelerek ölçüm yaptı. Binanın girişindeki Türk Telekom'un kutusunda 20 db olan sinyal evime ulaştığında 6 db'ye düşüyordu. Bunu kendim de gördüğüm için teknik elemana teşekkür edip göndererek hemen kabloyu değiştirme işine giriştim. Elektrikçiye değiştirttiğim kablonun ucunu direkt modeme bağladım. Şu anda modemde aşağı yönde maksimum hız olması gerektiği gibi 16 mbit görünüyor ve bu hızı da kopma olmadan alıyorum. Sonunda bir oh çekebildim.

Demem o ki, teknik eleman geldiğinde yanında bulunup yaptığı işlemleri kendimiz de gözlemlersek, bazen sorunun gerçekten bizde olduğunu görebiliyoruz. O yüzden, teknik elemanın geleceği arıza kayıtlarınızı boş bir gününüze denk gelecek şekilde oluşturmanızı size de tavsiye ederim.

#turknet #Turknetdestek #adsl #internethızı

BeğenFavori PaylaşYorum yap