Xperia XZ1, XZ1 Compact, ve X1 modellerinin teknik özelikleri sızdı.

Xperia XZ1, 5.2 İnç Full HD ekran ile gelecek ve güzünü Snapdragon 835 yonga seti sağlayacak. 4GB sistem belleği gelecek telefonda 3000mAh batarya olması bekleniyor. Boyutları ile rakipsiz olan Compact serisinin yeni üyesi XZ1 Compact 'da da yine S835 yongası yer alacak. Belki termal açıdan sorun çıkartmasın diye çalışma frekansı düşürülebilir. XZ1 Compact modelinde ise 4,6 İnç HD ekran yer alacak gibi.

Xperia X1 modeli ise orta üst kulvarda yerini alacak. 5 İnç FullHD ekranın yer alacağı telefonda Qualcomm'un yeni orta seviye yonga seti Snapdragon 660 bulunacak. 4GB belleğin eşlik edeceği telefonda 2800mAh batarya ye alacakmış.

Sony, sızın haberlere göre rakiplerinden farklı olarak daha küçük ekran modelleri ile yeni, güçlü işlemcileri bir araya getirerek farklılaşacak gibi. Doğru fiyatlandırma ile ekran kasa oranını daha makul tutarlar ise taşınması daha kolay küçük telefon arayanların ilgisini çekebilirler. Ama XZ1, XZ1 Compact modellerine ekran çözünürlüğünü düşük buldum. XZ1'in rakipleri ile benzer şekilde 2K ekrana, artık Compact modellerinde FullHD ekrana sahip olması gerekiyor.

Kaynak:http://www.gsmarena.com/specs_for_sony_xperia_xz1_xz1_compact_and_x1_leak-news-25138.php

#SONY #Xperia #XZ1 #XZ1Compact #Compact #Ceptelefonu #akıllıtelefon #Qualcomm #Snapdragon #835 #660 #SonyX1

BeğenFavori PaylaşYorum yap