Komşu interneti çekmekten sıkıldığım bir cumartesi sabahı(13 mayıs) tüm iss sitelerine girip telefon numaramı bıraktım.Ve bana ilk geri dönen superonline'a kaydımı yaptırdım. 24mbps hız 35gb akn 60lira gayet hoşuma gitti sonuçta hızım 8e düşecek benim için yeterli.Çok şükür ki bağlatmada veya hızda herhangi bir problem yaşamadım. Fakat bugün (5. gün) bir aptallık ettiğimi TurkNet almadığımı,50mbps hız 150gb aknyi aynı fiyata alabileceğimi ve taahüt gerekmediğini duydum ee tabi havalara uçtum ama çabuk kondum.Çünkü aptallık edip 24 ay superonline taahüt vermiştim. Hemen superonline aradım ve henüz 5 günlük kullanıcı olduğumu ve iptal etmek istediğimi söyledim ve bana 244 liralık bir ücret çıkarttılar.Bunun 221 lirası cayma bedeliymiş(Güya kurulum ücreti). Ardından türkneti aradım ve dediler ki 5 günlük müşterisiniz cayma bedeli ödemenize gerek yok btk onaylı bir karar var dediler. Tekrar superonline aradım fakat böyle birşeyin mümkün olmadığı sizin illahi o 244 lirayı ödemeniz gerektiğini söylediler. Biraz daha araştırınca taşıma işlemi diye birşey duydum ve taşıma yaparak 244 liradan kurtulabiliyormuşum. Ve turknet 120 liralık taahüt bedelini karşılıyormuş. Fakat modem vermiyorlar modem almak zorunda kalıcam.Şimdi fikirlerinize ihtiyacım var. Önümde 3 seçenek var.
1-) Superonline'da kal 35 akn ve 24mbps işini görürsün
2-) Turknet'e geç 120 lira öde zaten 1 aylıkda fatura yok 60 lira çöp olsun. Ve modem al.
3-) Superonline hattını taşıtacak birilerini bul.
Sizce ne yapmalıyım ?
Veya siz olsanız ne yapardınız ?
Okuduğunuz için teşekkür ederim.
#turknet #TeknoYardım

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Hakan @i6s

  geç bence kaldıkça daha çok eklenecek cezaya

  • irfansener @irfansener

   Bende öyle düşünüyorum zaten ilk ay bedava olduğu için sadece 60 liralık bir zarar söz konusu (ki buda alacağım hıza değer bile) + modem içinde ikinci el vdsl destekli ucuz birşeyler bulunabilir
   Galiba yarın işlemleri başlatacağım

 • supernova @supernova

  1.Bence yanlış zamanda soruyorsun taahhüt vermeden önce sorsan 1000 kişi de sana Türknet derdi.
  2.Cezayı ödeyip geçmen daha mantıklı.

 • kurtcuk @kurtcuk

  superonline'dan turknete geçince olmuyor mu ücretsiz geçiş? eğer ollmuyorsa türknet 120 lirasını siz 100 lirasını ödeyin üstüne türknetin verdiği modemi almak yerine 200 liralık asuslardan alın. (aradaki 20 lira buna değer asus modemler onların vereceğinden daha çok özellikli.) eski modeminizi de sinyal güçlendirici olarak kullanırsınız.

  • irfansener @irfansener

   Turknet ne yazık ki modem vermiyor.
   Şuan kullandığım modemide hattı iptal etmem durumunda superonline geri istiyor
   En iyisi letgodan 2.el 20-30 liraya almak sonuçta yapacağı iş interneti paylaşmak çokta bişey beklememek lazım modemden (benim kullanımım dolayısıyla)

  • kurtcuk @kurtcuk

   @irfansener çok yanlış yolda yürüyorsunuz. 20-30 liraya kimse kimseye vdsl2 modem vermez. kaldı ki verse bile onu operatörden almıştır dolayısıyla 50mbitin yarısını kablosuzda alırsınz anca

  • irfansener @irfansener

   @kurtcuk Kablosuz sadece mobil için kullanıcam mobilde orta segment bir cihaz 20 mbps ancak görebiliyor.
   Letgoda her türlü insana rastlayabiliyorsun hele birde büyükşehirdeysen.
   İzmirdeyim i5 2. nesil laptobu 400 liraya aldım.Halen onu kullanıyorum.Birazcık modem piyasasınada baktım şuan elimde olan superonline modeminin aynısnı 30 liraya veren var.Dediğin gibi operatörden alınma fakat benim için mühim olan tek bilgisayar oda downloadlar için kabloyla bağlayabilirim.

  • kurtcuk @kurtcuk

   @irfansener siz bilirsiniz parasnı verdiğiniz internetin keyfini çıkaramazsınız.

 • oguz @oguzozturk1991

  dostum 35GB AKN nedir allahsen? sen sınırsız 8mbps internet almışsın. Turknet e geçsen 50mbps ten 16 ya düşüyorsun. Turknet e geç. 8 ila 16 arasında ciddi fark var.
  bide özellikle ne kadar upload alacağını sor. gerekirse ses kayıtlarını al telefondan. upload a 4 deyip sonra 2 verebiliyor turknet.

  • irfansener @irfansener

   Hayatım boyunca 5mbps kullanınca maksimum 8 bile cazip gelmişti ama aynı fiyata çok daha iyisi varken kendime eziyet.
   Birde bu yılın sonlarına doğru aknsiz altyapı çalışmalarımız bölgeniz için tamamlanacak falan dedi çok çok iyi bir tercih olacak turknet benim için

 • irfansener @irfansener

  Sanki banada öyle geliyor hayatımda ilk defa 5 üzerinde bir hız kullandım (24) videoları fulll hd izlemenin keyfi bambaşkaymış onu anladım 🙂
  Akk falan dertli mevzular kimse 24mbps sonra hızının düşmesini istemez gece 2-8 download yapıyım diye kendimi boşuna yoruyorum sanki en iyisi turknet.
  Ayrıca yıl sonunda bölgeye sınırsız akn altyapısıda geliyormuş

 • kurtcuk @kurtcuk

  şunu hiçbir zaman unutmayın. tahattüt bozulduğunda ödenmiş indirim dönemi ödenmemişlerden düşükse o kadar tutar. ödenmiş indirim dönemleri ödenmemişlerden yüksekse kalan dönemlerdeki indirim tutarı ödenir. Mesela siz 24 ay verdiniz 1. ay çıkmak istediniz. 1>23 olduğu için sadece ilk aydaki indirimi ödemeniz gerekir. Modemi alıyorlarsa onun parasını alamazlar. bağlantı ücreti adı alntında en fazla 30 lira alsalar 10 lira da aktvasyon falan derken bu kadar çıkmaması gerekir.