Allah rızası için bana bir diyetisyen bulun. Googleda yazıyorum sadece fotoğraflar çıkıyor. saçma reklamlar çıkıyor. devlet hastanelerinde zaten diyetisyen diye bir randevu alma işlemi yok. Hastaneye de gidip ben diyetisyene geldim diyemem herhalde. Berbere geldim der gibi. Özelde 1 tane bulsam gidicem. Bartında ben mi bulamıyorum özel diyetisyen yok mu anlamadım. İnanın parasında değilim. Yeterki beni zayıflatsın 20 - 30 bin lira vermeye hazırım. Daha fazla bile veririm. 1 tane bile bulamadım. Sinir oldum. #akış #diyetisyen #zayıflama

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Mustafa N. @mustafanr

  Hocam saçma gelebilir ama Eskişehirde sanırsam bi kaç kişi gitti ilçemde kulağının arkasına bir bant gibi bir şey yapıştırdı ve programda verdi galiba hepsi gözle görülür şekilde zayıfladı.

 • ISA @isasntrk

  kaç kilosun hocam 😀 1 ayda 16 kilo verebilmiş biriyim 😀

  • Melih AYDIN @melih_aydnn

   103 kiloyum. 175 boyum. Baya baya obezim. Ekmek filan yemiyorum, çaya şeker koymuyorum, unlu mamüllerden uzak durmaya çalışıyorum arada yiyorum. Yemeği çok yiyorum.

  • ISA @isasntrk

   @melih_aydnn Kendimden örnek vereyim diyetisyene bende gittim ayda 3 kilo 5 kilo falan o iş yaş dedim 😀 İnternette arayınca p90x diye bişey gördüm bastım parayı aldım istersen torrentte var. Açtım videoları izlemeye başladım birkaç gün araştırma ile uygun bir liste yaptım kendime. tuz, şeker, unlu mamul yok. Günde4 litre su ve yeşil çay+sade kahve var 😀 1 saat p90x ile 1 ayda 16 kilo kas kaybetmedim 😀 bence bi araştır derim. 2 haftada hissediyorsun değişikliği

  • Orcun @orcun

   @melih_aydnn Ben senden daha kiloluydum. O boya ben 120 küsürlerdeydim. Sonra bir gittim doktora tahliller bilmemneler onlar bunlar vs. meğer bende farklı hastalık varmış. Tiroit diye geçiyor onuda sağolsun doktorum anında çözdü, düzenli ilaç kullanıyorum ve yaklaşık 40 küsür kilo verdim. Şuan 80 civarıyım tabi bunların üzerinden baya geçti. Yediğime içtiğime dikkat ediyorum ve vaktim oldukça da spor yapıyorum. Düzenli hayata ve düzenli sık sık ama az yemeğe başladım. Şeker un tuz bunları kesebildiğim kadar kestim. Önce yürüyüşler ile başladım, diyet programım belliydi tabi özelde yardım aldık vs. günde 20 25 30 bin adımdan sonra daha hızlı yürüyüşler egzersizler vs. vs. derken kiloyu verdim.

  • ISA @isasntrk

   @madiko Yoo çok rahat verdim hiç zorlanmadan 🙂 Ama çok düzenliydim yattığım saat, kalktığım saat günde 10 km kesin yürüyordum yani. Ama bende şöyle bi sıkıntı var bünye kilo almaya çok elverişli çok az yemek yerim ona rağmen hızlı kilo alırım muhtemelen bi sıkıntı var baktırmak lazım motora 😀

  • Melih AYDIN @melih_aydnn

   @orcun bende de olabilir mi acaba? Diyetisyen aradım bulamadım. Devlet hastanesini arayıp soracağım artık.

  • ISA @isasntrk

   @melih_aydnn düzenli beslen özellikle uyku çok önemli uyku var ya en mühim şey 😀 bol su iç çok kasmadan kilolar uçuverir 😀 Ama tahlil falan yaptır bence insülin direnci, tiroit gibi şeyler kilo vermeyi zorlaştırır birde sağlık sıkıntısı çekme. Ciddi bi sağlık sıkıntın varsa p90x bulaşma çok efor sarfetmen lazım çünkü

  • kurtcuk @kurtcuk

   @madiko p90x boşver insanity yap ama başlamadan önce arada yapılan fit testi 1 hafta yap

  • ISA @isasntrk

   @kurtcuk insanity daha zor değil mi yav ağır gelmesin 😀

  • Orcun @orcun

   @melih_aydnn Çok basit kan tahlillerinde çıkar. Hormonlarına baktırt gizli şekerin var mı ? bunlara baktırt. Halsizlik uykusuzluk durumu var mı ? ben abana abana yemek yemiyordum ama hayatımın çoğu dönemi kiloluydum bu yüzden. Diyetiysenden çok önce bir doktora git sakın öyle kafana göre iş yapma tahlillerin yapılsın efor testlerin vs ona göre sporunu yaparsın o kiloda o boydaki adama öyle spor yap derler ölür kalırsın. Bu işin şakası yok yani bu iş öyle çok büyük değil ya özele gitsende danışmadan bilgisini alır parasını verir muayene olursun doktorda ona göre neyi nasıl yapacağını senden ister gerekli tahliller yapılır bu kadar basit. T3 T4 tsh karaciğer fonksiyonların hepsine baktırt bu arada gerçi doktorda ister ama olsun iyice diret. Hormonda sorun olursa ultrasonda isterler tiroit bezlerine bakmak için bilgin olsun. Oda öyle biraz uğraştırır o kadar. Ha belki gizli şekerin vardır açlık kan testine tokluk vs. hepsinede ayrı ayrı bakılır bilesin. Ha baktın ki sorun yok testler normal zaten diyetisyende sana güzel liste verir sporu önerir paşa paşa kiloyu sağlıklı verirsin.

  • Melih AYDIN @melih_aydnn

   @kurtcuk @isasntrk Daha önce insanity denemiştim. sadece 1. bölümü yapmaya çalıştım. 40 dakika bitmek bilmedi. Aşırı zor, hareketlerin yarısını yapmadan atlamak zorunda kaldım. Çünkü dayanılacak gibi değil. Vücut kaldırmıyor. Muhtamelen ham olduğum için ama birkaç defa deneme sonrası yapmayı bıraktım. Sürekli zıpla zıpla zıpla. Evde yapmak zor bunları da. Zıplasak alt komşular çıkar gelir.

  • kurtcuk @kurtcuk

   @melih_aydnn @isasntrk İnsanity zor ama alışınca o zorluk kalmıyor. ilk hafta full fit test yapsın hamlığı atsın sonra asıl programa başlasın iyi olur. Ama şimdi yeniden düşündüm de en iyi önce bir barfiks barı alıp p90x yapsın sonra 2 ay insanity yapsın yoksa sıkıntı çıkabilir. LCW'den 30 liraya ayakkabı alırsa komşuya fazla ses gitmez.

  • Orcun @orcun

   @melih_aydnn Sosyal fobin varsa da dert etme bende vardı çünkü biliyorum obez olmak zor. Tak kulaklığını aç müziğini takıl bakan baksın gören görsün aşağılayanda aşılasın dert etme. Onuda aşıyorsun sakın kafaya takma. Ben boyna led zeppelin takılıyordum. Komple rock metal dünya yansa umurumda değildi. 😀 Birde seni motive eden şeyleri bilirsin onlarla takıl, şimdilerde akıllı bileklik falan var onlar baya işe yarar gaza getirmede vs. ama bu işin asıl olayı hastalıkta olsa düzen ve özveri ister. Yılma sonu çok güzel biryere çıkıyor sakın yılma. Beni en çok uyuz eden şey kıyafetti mesela istediğimi giyemiyordum vs. şimdi medium veya large herşeyi giyebiliyorum. Bıkmıştım çünkü xxl xxxl sormaktan heryere var olanlarda hep kahvehane emekli amcaların giyecekleri şeyler türevleriydi. Aklına takılan birşey olursa özelden de istediğin zaman yazabilirsin. orcun89 et outlook.com mail adresimdir.

 • Fatih @fatihy

  Devlet hastanelerinde diyetisyen var.
  İlk önce genel bir muayene ediyorlar sonra kan tahlillerini alıp seni diyetisyene sevk ediyorlar.

 • Asaf Duru @asafduru

  Devlet hastanesine gidip diyetisyene geldim deyin. Diyetisyen varsa işiniz görülür. Üstelik diyetisyen varmış
  http://bartindevlet.gov.tr/icerik/1838/17/diyetisyen

 • Melih AYDIN @melih_aydnn

  ekmeği çok nadir yiyorum oda az az, şeker zaten bırakalı çok oldu. Akşamları çay, kahve gibi içecekler harici birşey yemem. Bazen yoğurt yerim. Asitli içecekleri de içmiyorum sayılır. Sadece soda severim. Onun dışında eve bile almam. En sevdiğim şey peynir. Her yemekte peynir yerim.
  Benim sorunum yemeği fazla yemek diye düşünüyorum. Ayrıca bu zayıflamadan umudum kırıldığında abur cubur yiyorum. Morali düzeltmek filan için değil. Sinirden. Yemeyince kilo veremeyince yiyorum.

 • Emre @emre1393

  Hastanede dahiliye git, o seni diyetisyene yolluyor varsa hastanede.

 • thundermack @thundermack

  sağlık ocağından diyetisyen için kan tahlili yaptırıp sonra halk sağlığı merkezinde diyetisyene gitmiştim. kocaelide.ücretsiz.bulunduğunuz yerdede böyle bir şey olabilir. bi araştırın isterseniz.

 • Melih AYDIN @melih_aydnn

  @madiko pilav 5-6 kaşıktan fazla istesem de yiyemem. Kuru 1 tabak yerim. Cacıkta yarım tabak ila 1 tabak kadar. Bu kadar yiyerek ayda 2 kilo rahat alırım.

 • Emre @emre64

  Devlet hastanesinde diyetiysen var. Ama çok fix cevaplar ve bir menü verip yolluyorlar genelde. Ama yine de bir danışmak lazım, kan tahlili falan da aldırıyor çünkü.

 • Temp 🔚 @temp

  @melih_aydnn Aslında diyetisyenlerin yaptığı şey sadece yönlendirmek.İş sizde bitiyor.
  İnternette sürüyle diyet listesi bulabilirsiniz.Bir liste seçin.Sonra o listeyi kalori dengesini göz önüne alarak isteğinize göre değiştirin.Örneğin elma olmaz portakal olur.Pilav olmaz galeta olur.
  Listeyi kararlaştırıp hesap kitap yaptıktan sonra çıktısını alıp evin en görünen yerine asın.Buzdolabın üstüne asın mesela.Sonra yediklerinizi kayıt altına almak için her platformda sağlık uygulamaları var.Yediklerinizi programa girin kalorileri hesaplasın.Koçunuz insan değil de telefon olsun.Ama baştan işi sıkı tutmanız lazım ki bir işe yarasın.Telefondaki adım sayarlarla kendinize hedefler koyup aşamalı olarak yürüyüş yapın.Acıktıkça yeşillik yiyin.Bol marul, maydanoz, domates, salatalık yiyin.Bu saydıklarımın kalorisini yok kabul edin.En önemlisi bol su için.

 • Melih AYDIN @melih_aydnn

  @madiko ben de öyle düşünüyorum. Üniversite de yakın bir arkadaşımla bir ara aynı yemekleri yiyorduk tamamen. Ben ondan daha az yiyordum. O aynı duruyor ben sürekli kilo alıyorum.
  Büyük ihtimal sorun var bende.

 • Agab @agab

  En iyi diyetisyen insanın kendisidir 😄
  Olmaz diyorsanız Karatay diyeti yapın. Direk canan karatayla da görüşrbilirsiniz. Yapıp da başarılı olan birçok yakınım var

 • Melih AYDIN @melih_aydnn

  @madiko sanmıyorum ama bilemem tabi.

 • Vural Top @vuralt62

  Niye bu kadar taktın ki. Bende 176 boyundayım 103 kiloyum. 110dan düştüm. Gerçi gelen geçen bana o kadar yoksun diyo ama işte spor yapıyorum vermeye çalışıyorum.

 • RMD @rmd

  ben de tam tersi durumdayım boy uzun kilo az çöp adam çizerdik aynen öyle ben ne yapayım 🙂

  • Melih AYDIN @melih_aydnn

   Sizin durum da zor aman azından yeme özgürlüğünüz var. Daha rahatsınız kıyafet ve sosyal açıdan. Siz de bir doktora görünün en iyisi.

  • RMD @rmd

   @melih_aydnn inanmazsın belki ama ne kıyafet oluyor ne de sosyal açıdan rahatım çok orantısız boy 1.90 civarı kilom bugun aksam ustu tartılmıştım 70 di varın gerisini düşünün , doktora görünüp test felan yaptırma dusuncem var da ben ergenlıge gırdıkten sonra bırden kılo verdım yaklasık 10 yıldır da durum aynı uzun ve zayıf yasım da 24 , bakıcaz artık haftaıcı gorunmeyı dusunuyorum doktora
   edit : evet tek güzel yanı yemek olayı istediğin kadar tatlı ye abur cubur ye mantı ye onu ye bunu ye kilo almak yok ama bari kilom 78 de felan sabit kalsaydı böyle 68 civarı dolanıp duruyo namussuz 🙂 sonuç olarak yemek yiyebiliyorum ama mutsuzum

  • Melih AYDIN @melih_aydnn

   @cnkr inşallah bundan Sonra mutlu olursunuz siz de. Yatarken yemek yemeye çalışın. Tabi sizin metabolizma yatarken bile benden hızlı çalışıyordur 🙂

 • batuhan.sener @batuhan-sener

  Bizim hastanede diyetisyen endokrinle ortak çalışıyorlar, diyabet hastalarını bilgilendirmek için belki o şekilde ulaşabilirsiniz bir diyetisyene ama her hastanede yoktur, bizimki üniversite hastanesi.

 • zatisahaneleri @zatisahaneleri

  Bazı uygulamalar(s health, noom coach, fat secret) var. Her öğünde yediklerini yazıyorsun günlük aldığın kaloriyi çıkarıyor. Bu şekilde yediklerini kontrol edebilirsin. Verilmeyecek bir kilon da yokmuş.

 • zatisahaneleri @zatisahaneleri

  Ben de seneler evvel kilo almak için devlet Hastanesi'ne gitmiştim. Bol bol pasta börek ye, diyip göndermişti. Bu uygulamalarla kilo aldım.

 • MrBrk @mrbrk

  @melih_aydnn Bartın'da özel diyetisyen var, Benay Yazıcı. İyidir, tavsiye ederim.

 • Batuhan @achfighter

  Bence ilk önce dahiliyeye git. Belki bilmediğin bir hastalığın vardır.

  117 kiloydum birçok doktora gittim diyetisyene gitmelisiniz dendi. En son ayaklarım şişip Cerrahpaşa'ya gittiğimde bu kilonun ciddi bir hastalık sebebiyle olduğunu söylediler. Şu an 80 kiloyum, boyum 1,74.

 • Gump @runforrest

  135 kilodan 90'a düştüm. Şu an 95 civarında dolanıyorum. 180 boyundayım. Kalori yakma konusuna neredeyse hiç girmedim. Daha çok kalori almamaya dikkat ettim. Makarna ekmek vs. hiç bulaşmadım aylarca ve şekeri komple kestim. Ekmek 1 dilim kepek ti her öğünde. Benim en büyük yardımcım suydu. Suya abanıyordum. Midem ağrıyınca ya kadar içtiğimi bilirim. İçtiğim suyu sürekli atarak kısa zamanda çok hızlı kilo kaybettim. Diyetisyene hiç gitmedim. Dediğim gibi eğer başka bir sorunun yoksa iş sende bitiyor. Diyetisyene inanmıyorum ben.

 • ZayiflamaKocu @zayiflamakocu

  karatay diyetini denemelisiniz hocam. Şurda detaylı anlatım ve PDF halinde detylar mevcut : https://zayıflama.net/diyet/karatay-diyeti-listesi.html