Korsana karşı ilan edilen savaş bence #wikipedia olayından daha komik. Korsan kullananın internetini yavaşlatırız, kapatırız ile tehdit etmek tamamen halkı uyutmak için bir kılıf.

Yahu sen daha yılanın başını ezemiyorsun gelmişsin halkı tehdit ediyorsun. Rezillik. Bütün siteler apaçık ortada. Ver mahkemeyi kapat. Sonra arkasından mehter mi verirsin ceza mı verirsin ne verirsen ver.

Tamamen interneti kullanımını engellemek için hazırlanmış bir kılıf. Osmanlı aşığı atalarının aşkı ile yanıp tutuşanlar atalarının sözlerini unutuyor.

Minareyi çalan kılıfını hazırlar.

Bende diyorum ki iti an VPN'i hazırla. Önümüzdeki dönemde insanlar artık korkudan VPNsiz internet kullanamayacak. Arada açıyorduk. Artık kapatmayız.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Orcun @orcun

  Sunucu kiralar oraya indirilir sonra oradan çekilir. Çok zor işler mi ? değil.

 • RMD @rmd

  hahahahha 5 dolara bakar neyi engelliyolar isp ler isin altindan kalkamayacak korsani bahane edip yine bir kisitlama gelecek

 • hakara @hakara

  biz bilimde ilerlemeyi Takiyüddin'in Rasathanesinin yıkılmasına sebep olanlar yüzünden yakalayamadık.

 • Özgür'üm, Özgür'sün, Özgür @ozgurg

  60-70₺'ye aylık Paris lokasyonlu uzak masaüstü bağlantısıyla bağlandığın 1Gbit up/down olan sistemler satılıyor. Oradan indirir, yasal bir sunucuya yüklersin, tamam!

 • Ali Emin Uzun @aeminu

  Kanun tasarısının ilgili maddesinde izleyene değil paylaşana yaptırım getirilmiş, eski kanunun biraz geliştirilmiş hali. Sanırım Bakan Bey'in dili sürçtü.

  Meslek birlikleri, noktadan noktaya ağlar üzerinden veya benzeri yollarla internet ortamında umuma iletim niteliği taşıyan izinsiz paylaşımları takip amacıyla teknolojik yöntemlerle eserleri veya bağlantılı hak konularını işaretleyebilir ve kişisel verilerin gizliliğini temin edecek gerekli tedbirleri almak suretiyle, ------------izinsiz paylaşımda bulunan----------- kişinin yalnızca internet protokol adreslerinin tespiti amacıyla işaretlenmiş içerikleri takip edebilir.
  Meslek birliklerinin Cumhuriyet savcısına başvurusu üzerine, noktadan noktaya ağlar ve benzeri teknoloji, yöntem ve yazılımlar vasıtasıyla izinsiz olarak eser veya bağlantılı hak konularını umuma iletim niteliği taşıyacak şekilde ---------paylaşıma sunan internet abonesinin----------- kimlik bilgileri tespit olunur. Kimlik bilgileri tespit edilen kişilere, paylaşımlarının ihlal teşkil ettiği ve sonuçları hakkında Bakanlık veya Bakanlıkça yetkilendirilen kuruluşlar tarafından yapılan iki uyarıya rağmen ihlali sürdürmeleri halinde Cumhuriyet savcısı, internet hizmetinin altı ayı aşmamak üzere belirli bir süre yavaşlatılarak sunulmasına karar verir.

 • Agah @agah

  korsan kullanımının tespiti bir yana, hadi diyelim ki tespit ettin, karşılığı hız yavaşlatmak mıdır? bu ne biçim bir yaptırım? tüm teknik şartlar sağlansa bile azar azar çaktırmadan izleyin abanmayın mı demiş oluyorlar?

 • CyanogenMod @besiktas

  Korsancılığa karşı bişey yapamıyoruz hiç değilse böyle birşey yapalım kafasındalar..

 • turker @turker

  "bu internet, bulut filan diye çok şaapmamak lazım. sonra kafayı üşütürsünüz."