Sevgili Teknoseyir ahalisi, Samsung Galaxy Tab S3 almayı planlıyorum. Pahalı olduğunun farkındayım ancak profesyonel hayatımda bana çok yardımcı olacağı için paraya kıymaya karar verdim. Tek kafamı kurcalayan 4:3'lük ekran boyutu. Bu boyut e-kitap okurken, sytlus ile not alırken veya video izlerken nasıl bir deneyim yaşatır? Benzer ekran boyutlarını kullanan varsa yorumlarını çok merak ediyorum (örn.: 9.7 inch ipad pro). Tab S3 dışında 10.6 inch boyutundaki Galaxy Book da benim için bir alternatif, ancak anroid'in windows'a göre daha pratik olacağını düşünüyorum. Sizin bu konudaki görüşleriniz neler? #SamsungGalaxyTabS3 #Tablet #tablettavsiye

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Orcun @orcun

  Çözünürlük yüzünden videolarda alttan ve üstten boşluk oluşuyor. Ipad air kullanıyorum oradan biliyorum. Onun harici ben böyle belirgin bir sorun yaşamadım.
  İhtiyaç nedir ? sonuçta galaxy book bir bilgisayardır. S3 ise android tablet, yani bir tam kapasiteli bilgisayar değil.
  Windows ile yapılacak işlemleri android ile yapabilyorsanız evet işinizi görür. Ama windows daha detaylı ve düzgün yapıyorsa o işi ve de android'de zorlayacaksa ozaman da bir mantığı kalmıyor.

 • eSa @esa

  İpad dururken android tabanlı cihaz alma bence telefonda android kullanıyorum o bile yordu beni

  Hatta win olan galaxy book un bile gideri var bence sana tavsiye kullanmadığım android telefon kalmadı sadece son 2016 2017 cihazlarını bıraktım

 • kman @kman

  4:3 okumak için ideal, video seyrederken alt-üst kenardan gider.

  Yazılım açısından ipad pro ileride diyen bir çok video izledim, onlara inanıyorum. Ipad asla kullanmam diyenlerden değilsen Tab S3 almak için tek neden AMOLED ekran. Hem okurken arka planı siyah yapıp ekranı tam olarak karartıp gözlerini rahat ettirebilirsin, hem de siyah zemin üzerine aleti şarj etmeden günlerce not alabilirsin. Tab S3ün Ipad pro üzerine tartışma kabul etmez artıları bunlar.

 • 3dfx @3dfx

  Tablette ipad cok iyi. Ben zamaninda ipad 4 almistim. Arkadasta pratikmis bu diye kalemli samsung tablete 2 ipad parasi vermisti nerdeyse. Ipadi ben haftada bir sarj ederken o en iyi iki gunde bir sarj ediyordu.

 • sawgent @sawgent

  iPad Pro 9.7 kullanıyorum. Satabilirsem tab s3 almayı düşünüyorum. Biraz daha sarkarsa tab s4 bekleyebilirim.

  AMOLED ile ipad ekranından çok daha iyi bir deneyim sunuyor. Yanında verilen spen de çizimlerde ve not almada çok işine yarar.

 • Doğa @doga

  Ben de kalem var diye iPad Pro ya da bunlardan birini düşünüyorum çizim için. Çizim konusunda iddialı mı diye araştırıyorum bu aralar. Eğer çizim yapabileceğim bir ürünse iPad Pro yerine Samsung tercih edeceğim.

 • Gökhan Kabacaoğlu @gkabacaoglu

  @dogaylmz @orcun @sawgent @3dfx @kman @esa Öncelikle geri bildirimler için çok teşekkürler. Biraz daha ayrıntılı bir açıklama yapayım. Tableti temelde not almak, makale ve kitap okumak için kullanacağım. Tabi ki bunun yanında video tüketimi ve oyun için de kullanılacak. Stylus benim için hayati öneme sahip. Zaten yaklaşık 5 yıl boyunca Galaxy Note 10.1 kullandım, ancak birkaç ay önce boot ekranında takıldı ve her şeyi denememe rağmen bir daha açılmadı. Note 10.1'den memnundum, donanımı eskimişti, uzunca bir süre custom romlarla idare ettim ama işimi görüyordu. Bozulmasa yeni bir tablet almazdım muhtemelen. O yüzden "madem bu kadar para vereceğim, ince eleyip sık dokuyayım" diyorum.

  Normalde Apple'dan çok da haz etmeyen biri olarak iPad Pro 9.7 inch'i ciddi ciddi düşündüm. Ama iki gerekçeyle vazgeçtim. (1) Galaxy Tab S3'le aynı fiyat ama aksesuarlar çok pahalı. Sırf stylus için 400 küsür lira istiyorlar ve dediğim gibi stylus benim için olmazsa olmaz. Yarın öbür gün kazayla stylusu kaybetsem ver bi 400 lira daha. Klavye almaya kalksam o da 600 küsür lira. Galaxy Tab S3'ü ön siparişle alırsam bedavaya geliyor. Özetle aksesuarları da almaya kalkarsanız bir anda 1000 liralık bir fark oluşuyor. (2) Android'de satın aldığım uygulamalar var ve bunlara ya da muadillerine tekrar para ödemek istemiyorum. Ayrıca Android'de eksikliğini hissettiğim bir uygulama yok. O yüzden öneren arkadaşlar yine de sağolsunlar ama iPad bir seçenek değil şu anda benim için.

  Galaxy Book'u sormamın sebebi de şu. Eğer Windows bana Android'dekine yakın bir tablet deneyimi sunabilecekse, bazı profesyonel masaüstü uygulamaları çalıştırmak adına Windows tablet alabilirim. Ancak "tablet deneyimi" hala öncelik. Zira zaten Windows bir dizüstü bilgisayar kullanıyorum. Benzer soruyu buradan daha önce de sormuştum ve bazı arkadaşlar Windows tabletlerde pil ömrünün yeterince iyi olmadığından bahsetmişti. Bu tablet deneyimini sakatlayan bir şey örneğin. Sizin bu tip tecrübeleriniz oldu mu Windows tabletlerle onu merak ettim.

  Aklıma takılan en temel soru 4:3 ekran boyutuydu. Zira (CRT monitörlü eski günleri saymazsak) daha önce kullandığım bir oran değil. Günümzde 16:9 bir nevi standart olduğu için 4:3 tablette nasıl bir deneyim yaşatır emin olamadım.