Amazon'dan alışveriş yaparken kredi kartımın döviz birimi Türk Lirası olarak mı kalmalı yoksa Euro mu seçeyim? Banka Vakıfbank.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • TwoCenk @twocenk

  Bankaların kendi kurları daha insaflı oluyor. Amazonda kurdaki dalgalanmaya göz önüne alarak büyükçe bir komisyon farkı ekliyor. Ama derseniz dolar para çekilene kadar ( bazen hemen çekmiyor parayı. ) amazon kurunu geçer o zaman TL alabilirsiniz. ( Ek not, genel olarak kredi kartları Euro ile çalışmıyor, büyük ölçüde bire bir oranda dolara çevirip, sonra türk lirasına kendi kurlarıyla hesaplayıp gösteriyorlar. Buna da dikkat edebilirsiniz. )

  • secota @secota

   Euro üzerinden aldım. Kur şu ara fena değil gibi çok artmıyor en azından o yüzden birkaç güne de çok artacağını sanmıyorum açıkçası (paranın birkaç gün içinde çekileceğini düşünürsek). Şimdi ürünü bekleyeyim 😀

 • Orkun @orkkoc

  Bankalar bütün para birimlerini Euro'da olsa önce dolara çevirip dolar kuru ile TL'ye çeviriyorlar. O üzden imkan varsa direk dolar kullanın. Enpara ve İşbankasında süreç böyle işliyor muhtemelen diğer bankalarda da öyledir. Alışveriş yaparken bankanızın belirlediği döviz kuruna dikkat edin hepsi merkez bankasını baz almıyor maalesef.