Dropbox Mart ayında public klasörünü private yapacakmış. Haliyle direk linkler artık çalışmayacak. Bu yapıyla birlikte dropbox kullanma nedenim de bitmiş olacak.

Dropbox'ı siz hangi amaçla kullanıyorsunuz?

#dropbox

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Cem KOÇ @cemkoc

  Web sitemin yedek deposu olarak kullanıyorum. Beni etkilemeyecek.

  • arsenik @sha-2

   Web sitenizi paylaşır mısınız? Takip etmeyi düşünebilirim.

  • Cem KOÇ @cemkoc

   @dgncn Benim o konuda hassaslığım var. İlk başta kendi twitter hesabımda paylaşıyordum ondan bile vazgeçtim. Yolu düşenler arama motorları ile bulsun istiyorum daha çok. Gelen her hitin bile-isteye olması benim için çok daha değerli. O yüzden maalesef veremiyorum 🙁 Elim gitmiyor.

  • arsenik @sha-2

   @cemkoc Farklı bir açıdan yaklaşıyorsun olaya. Önemli değil.

  • Yunus @yunus

   @cemkoc Hassasiyetinizi anlıyorum lakin yaptığınız iş şuna benziyor; Şirket açıyorsunuz ama arka sokaklarda, ne gelen var ne giden. Sadece bekliyorsunuz. Oysa çıkıp tanıtımını yapsanız gelecek olanlar var. Yani bu yüzden olayın mantığını anlayamadım.

  • Cem KOÇ @cemkoc

   @yunus Dediğiniz doğru. Fakat yaptığım iş ona benzemiyor. Spesifik bir konu üzerine yazıyorum. Ve zaten bununla ilgili araştırma yapan kişi benim bloga uğruyor. Ben buradaki az olan potansiyeli zaten biliyorum. Ki o arkadaşlarla karşılıklı sağladığımız kazançlar çok daha farklı.

   Yani şuna benziyor sizin verdiğiniz örnekten yola çıkarsak.
   Köyde zaten kim muhtarı sorsa gösterir. Fakat muhtarın gidip de şehir merkezine nerede olduğuyla ilgili afiş astırması mantıksız olur, göze batar. O şehirde o muhtara işi düşecek insan olabilir ama gerek yok bunu yapmaya.

   Doğal veya arama yollarıyla insanların gelmeleri benim için daha iyi. Bot olmayan her hitin isteyerek gelmesi daha önceden de dediğim gibi çok daha kıymetli benim için. Ki zaten teknik bir blog. Haliyle takip eden kimseler zaten konuyla ilgilenen kimseler olacak. Zaten şimdilik çok bir yazı yok (yazılarım başka bir kaynağa gidiyor). Haliyle insanları bilerek yönlendirmek de istemiyorum.

   Ha tabi yazdığım konulara değinen şeyler paylaşıyorum zaten. Haliyle "belki birilerinin ilgisini çekecek" kriteri için de insanlara o konu hakkında bilgi ve haberler veriyorum.

   Son olarak ben de isterim buradaki insanların bloglarını söylemelerini. Hatta çok merak ederim. İnanın sizi anlıyorum 🙂

 • z4732 @z4732

  direk dediğiniz sonu ?dl=1 olan linkler mi?