Dün burada paylaşmıştım, MacBook'a ram ve fan almam gerekiyor diye. İnternetten almayı pek de istemiyordum haftasonu bilgisayarı kullanabilmek adına. O yüzden Yazıcıoğlu'na gitti. Gitmez olaydım. Elektronik component dışında birşey almayalı çok uzun zaman olmuştu Yazıcıoğlu'ndan. Öncelikle tanıdığım, bildiğim birçok dükkanda kadro değişimi olmuş. Tabiri caizse çakal dolmuş. Elinde fan olduğunu söyleyip, kendisi takmazsa veremeyeceğini, 150 lira işçilik bedeli (evet tek bir fan için) ve 50 lira fan parası verirsem takabileceğini söyleyen, çıkma fana 80 lira isteyen, elimde yok ama 100 lira ver yarım saate elinde ama orjinal mi olur yan sanayi mi çıkma mı bilmem maksat işin görülsün diyen, ve buna benzer birçok esnafla (!) muhattap olmak durumunda kaldım.

Evet internetten satış ve zincir mağazalar pasajı çok kötü etkiledi, iyiden iyiye telefoncu pasajına dönmeye başladı. Ancak Türkiye menşeili sitelerde 40-50 lira seviyesinde olan ürüne 2-3 katı para istemek, aynı şekilde 20-25 lira seviyesindeki lightning kablolara ve dönüştürücülere 50-60 lira fiyat çekmenin bence hiçbir mantıklı açıklaması olamaz. Evet dükkan kirası, eleman çalıştırmak vs masraf, kargo bekleme süresi olmaması ve görerek alma avantajı da tartışılmaz ancak bunun bedeli bu kadar fazla değil.

Efsane yazıcıoğlu pasajına birdaha kolay kolay uğrayacağımı sanmıyorum. Yurtiçi kargoyla muhattap olurum ama o çakallarla bidaha muhattap olmam.

BeğenFavori PaylaşYorum yap