2. kere kredi kartıma saldırı yapıldı. 2.si bugün yapılmaya çalışıldı. Telefonuma ardı ardına çok farklı para birimlerinden harcama talebi SMS i geldi yaklaşık 20-25 tane. Bunların içinde dolar, euro, pound hatta Kosta Rika parası bile var. Çok şükür kartımın limiti düşük olduğundan bu seferde hiç kayıpsız kurtuldum. Buradan çıkaracağımız sonuç sakın ha sakın limiti yüksek bir kartı internete vermeyin. Mümkünse sanal kart veya ininal tarzı kartlar kullanın. Apple' dan birşey olmaz, Google'dan birşey olmaz demeyin çünkü nerede ne açıkları var kendilerininde çok net bildiklerini sanmıyorum. Her kart verdiğiniz yer potansiyel tehlike. Benden söylemesi. #HaberinizOlsun #akış #kredikartıdolandırıcılığı

BeğenFavori PaylaşYorum yap
  • Orcun @orcun

    Sanal kart o yüzden çok daha güvenilir. Ben illa ki internetten harcama yapacaksam mutlaka sanal kart kullanmaya çalışıyorum.

  • MERTCAN ASLAN @mertcanas

    Bu saldırı yapılan kartı bir kere bile atm de kullanmadım. Harcama yaptığım yerler. Google Play, Steam, Apple, Aliexpress, Amazon. Başka hiçbir yerde alışveriş yapmadım bu kartla. Ama belli olmaz belkide bilgisayarımda bir şey var. Hatta kim bilir belki router imda birşeyler var. Şimdi bütün bilgisayarları komple nasıl sıfırlarım onu düşünüyorum.

  • Efe @efe

    İyi sana mesaj gelmiş. Arkadaşımın kredi kartından bayramda 3 tane ttnet faturası ödenmiş. Cep telefonuna onay mesajı falanda gelmemiş.