Exynos Note 4'üme Cyanogen yükledim. Daha önce bahsettiğim Wi-Fi, ısınma, pil gibi tüm sorunlar gitti. Ekran sanki 500 FPS; Play Store, Facebook, Twitter kasma sorunları çözüldü.

Samsung bununla çıksaymış daha fazla satarmış. En azından sorunları çok az. Bir 6.0 güncellemesi geldi her yanı hata fışkırmaya başladı telefonun.

ROM:
http://forum.xda-developers.com/note-4/orig-development/rom-cyanogenmod-13-semi-official-builds-t3259878

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Hamit ÖZLÜ @hamitozlu

  Exynos işlemciler root a izin vermiyor? Seni nasıl yaptın. Bir inceleme bekleriz.

  • Samaritan @johngreer

   Hayır, root işlemini herhangi bir exynos cihaza yapabilirsiniz. Note 5 Note 4 portu olan Samsung'un orjinal ROM'larını derleme olan ROM'ları da kurabilirsiniz. Exynos işlemcilerin kaynak kodu kapalıdır. Bu yüzden 3. parti ROM, Root izniyle sistemi değiştiren, donanım özellikleriyle oynayan yazılımlar yapmak zordur.

   Yapan arkadaş "If you like my work, please consider donating a few bucks, it will help buying new devices and maintaining them (Most probably Exynos ones that no one else likes doing AOSP development on)." şeklinde kimsenin Exynos ile uğraşmadığını bu yüzden bağış atmamızın iyi olacağını söylemiş.

   ROM sayfalarının arasında dolaşırken bunun da bir SD işlemcili N4 ROM'u olduğunu düşünmüştüm. Çünkü her ne kadar filitrelerden Exynos diye belirtilse de SD modelleri de (Ör: SM-N910F) araya karışıyor.

   Yine bir Note 5 ROM'u sayfasına tıklayacakken yanlışlıkla bu sayfaya girdim. C modeli (Exynos) için olduğunu görünce bende şaşırdım.

   Hemen yorumlara baktım sakata gelmemek için. (Uyumsuz ROM atmak kalıcı hasara neden olabilir.) Türk yorumları görünce ve onların da Exynos'a sahip olduğunu teyit ettikten sonra yükledim.