Wow oynayan arkadaşlara sorum var.
-Eskiden warcraft 3 tft oynardım geçen hafta filme gittim eve gelince hemen wow indirdim 😀
20 level'a kadar ücretsiz olduğu için 30 küsür gb'lık wowu indirip 20 level'a kadar kastım eğlendim fakat devam etmek ama ücretli oynamak istemiyorum.
-
-Bu private serverlar var wowcircle gibi. Sitesine girdiğimde bana 30gblık dosya indirmek gerekiyor diyor. Bu dosyayı indirmeden, elimdekini modifiye ederek oynamanın bir yolu var mı? #akış #worldofwarcraft

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Hado @hado

  Ben oyunu bıraktığımda Wow Token'la oyun süresi alabiliyordun. Vanilla oynamayacaksan private çilesi çekilmez.

  • t_d @td

   Bol oyunculu blizzlike server oynanmaz mı?

  • Hado @hado

   @td zamanında Adı üzerinde ücretsiz, birgün birileri faturaları ödemedğinde ortada kalırsın. Yerli/yabancı denediğim serverlar oldu ama çok sorunluydu hepsi. Orjinal kadar oyuncusu yok, bir sürü bug, bağlantı sorunları, destek yok, en beteri de bir gün "kapatıyoruz" diye kaybolmaları. O kadar zamanın, emeğin boşa gitmesi. Dediğim gibi oyun içi kazandığın gold'la token yani oyun süresi alabiliyorsun, ne kadar gold istiyor bilmiyorum tabi. Private server oynamak için pek sebep kalmadı yani. Ciddi oynamak epey vakit istiyor onu da ücretsiz sunucularda harcama bence.

 • violetcarson @violetcarson

  Bende zamaninda wow pwp server oynamistim sistem degistimi bilmiyorum fakat ben istedigim pwp servirin ipsini siteden alip wowun icinde olan bir not defterinde normalde wowun ipsi var onu silip pwpnin ip yazip pwp servera giriyordum tabi girdigin serverin surumu onemli mesela catalysm surumunde ise server seninde o surumde olman gerekli 🙂

 • Ahmet Bayram @noksyesvs

  kapanma olayı belli olmaz. tales of pirates adında bir oyun oynuyordum. hala daha ara sıra girip oynarım. 2008de başladım oynamaya baktım parasız olmuyor 2010 yılında bir private server buldum hala daha açık. parasızlıktan orjinal oyunu kapattılar diğeri hala ayakta. ama ilginç bir biçimde oyun ispanyol dolu. adamlar resmen serveri sahiplenmiş çünkü çok eğlenceli. bi de adamlar bırak bugları oyunda olmayan yeni haritalar ve booslar koymuşlar. şaka gibi. böyle bi server bulmaya çalış wowun daha çok seveni olduğu için kesin böyle bir server vardır. bu oyunlarda en önemli şey arkadaş çevresi. kafa dengin 2-3 kişi bul hamachi server bile orjinalinden daha keyifli gelir. şu an türkiyede tales of pirates oynayan iki elin parmaklarını geçmez. hele birde dofus var. onda da private takılıyorum onu da ispanyollar basmış ve server4 yıldır açık. hala daha açık. onu türkiyede oynayan bir elin parmaklarını geçmez.

  • Ahmet Bayram @noksyesvs

   @td açıkcası wow oynamıyorum o yüzden bişey diyemem google a yazarak daha rahat bulursun popülerse üst sıralarda çıkar uzun süre açık kalabilmişse zaten bir private server için gurur duyulacak bişeydir ve sitenin her yerine yazarlar şu zamandan beri aktifiz diye. fakat private server demek para harcamayacağın anlamına gelmiyor. bu adamlarında maliyetleri var ve bir çoğunda parayla item almadan pek birşey yapamıyorsun. ülkemizde silkroad çok sevilmesine rağmen tutmamasının nedeni bu. 2 yıl önce bir tane kore serveri bulmuştum süper birşeydi. dhde bile olay oldu bırakanları dahi tekrar başlattı. sonra çekemeyen birkaç kişi ddos saldırısı düzenlemiş adamlar türkiyeye komple kapattılar. anca vpn ile giriiyordu onda da adam akıllı birşey paralı birşey gerekiyordu. kısacası server kapanmamasına rağmen benim için macera başlamadan bitti.

   o yüzden hele wow gibi oynamadığım bir oyun için tavsiyede bulunamam başlarsın çok emöek verirsin ahtta sağlam para harcarsın 2 ay sonra kapanır bana söversin. en güzeli kendin araştırman. bu iş kumar gibi. bakarsın 3 yıldır açıktır. ooo 3 yıldır açık başlayayım dersin kapanır.