Saat 17 civarı işten dönüyorum, her gün olduğu gibi yıldız fırınından iftarlık sahurluk ekmeğimi alacağım.
Fırın sahibinin oğlu tezgahta, Hoşgeldin, herzamankinden mi Ali abey?
he Ufuk.
ekmeği poşede doldururken,
Akşam maça bahtııın?
Yoo

Nassı ( nasıl ) insansın sen, insan milli maça bahmaaz!?
Oğlum bak gavur memleketinde doğdun büyüdün milliyetçiliğin ağır basıyor anladık da, ne diye bana nası insansın maça bakmadın diyon la!

Cevdet abi bu nediyo ( Fırın sahibi Cevdet )?
Elleme oda öyle işde Ali.

Parasını masanın üzerine bırakıp sırtımı döndüm. Tıpışlarken, abi yanlış anlama, Dünya izledi maçı. Yendik diye sabah gelen müşteriler taktir etti bende o heyecanla söyledim.

Ufuk yiğidim biraz mehmetçik programlarını izle, kızılay projelerini takip et, elinden geliyorsa fitrenizi, zekatınızı, sadakalarınızı, yıllık izine gittiğinde kan bağışını buralara da vermeye ( VERMEYE yanlış yazmadım VERMEYE ) çalışın milliyetçiliğinizi öyle gösterin. Oruç oruç cinimi şeytanımı getirme buraya, haydi hayırlı işler.

Öyle garajlarında her markanın son model milyonluk araçlarını görmemiş gibi stoklayan, milli maçlardan aldıkları parayı dahi çar çur eden ( devlet verir o parayı birşey demem de, o paraları alan insan demez mi ne yaptım da bana bu parayı verdiler? ) 90 dakikada top oynayıp 1 futbolcunun aldığı para ile 100 fakir ailenin bir yıllık masrafına denk geldiğini düşünmüyorsa, ve onlar bunları gönül rahatlığı ile yapıyorsa, ben neden NASSI İNSAN oluyorum? Ben neden milliyetçi olmuyormuşum?

#akış
#milliyetçilik
#futbol

BeğenFavori PaylaşYorum yap