Günaydın,
Asus Z170A pro gaming anakart,I7 6700k,GTX 980ti,16 gb ram,750w gold güç kaynağım var.Bugün elektrik dalgalanması oldu herhalde ve sistem kapandı.Power supply surges detected during the previous power on asus anti surge was triggered to protect system from unstable power supply unit hatası aldım.Eski sistemden kalma Fsp 800va kesintisiz güç kaynağı vardı ama korumadı (modem dahi kapanmadı).Bu sistem en fazla kaç watt tüketir? birde online güç kaynakları öneriliyor elektrik dalgalanmasına.Teknoseyirde incelemesi olan fsp 1000va iş görür mü?
#akış

BeğenFavori PaylaşYorum yap
  • ALİ KÖPRÜLÜ @alikoprulu29

    @ysin canavar gibi bilgisayar toplamışsın elektrik kesintisinden koruyacağım diye 150-200 Liralık KGS koymuşsun oldu mu şimdi 🙂 Ben de Tunçmatik Digitech Pro 2200VA var 1320 W sıkıntı olmuyor. Gelelim sorununa büyük ihtimal yük altında iken elektrik kesildi elindeki cihazın yük altındaki o bilgisayarın gücüne yetmesi imkansız tabi ki kapanacak. Yük altında değilse yaklaşık 2 yıllık bir cihaz veya daha fazla aküler bitik, aküleri yenilemen lazım ama dediğim gibi aküler yenilesen bile yük altında yakalanırsan cihaz kapanmasa bile en iyi ihtimal ile kasanın UPS'e güle güle de 😀 750w gold olduğu için parçaları koruyacaktır. Yalandan @angusburger in önerdiği regülatörü falan alma. Alacaksan 1 Kv Online al yoksa Line interaktif benim modelden alabilirsin. Bunları alsan bile oyundayken yada render yaparken elektrik kesildiğinde oyunun/renderi kapat masaüstünde internette gezin video izle ne bileyim film falan izle elektrik gelince kaldığın yerden devam edebilirsin. Geçmiş olsun. Bu arada göndermeden son bir kez daha okudum 🙂 Dalgalanma muhtemelen cihazın değerlerinin dışında olduğu için koruyamadı. online Fsp 1000 işini görür yalnız online cihazların kötü tarafı sürekli fanın açık olması ve fanlarının çok kötü olduğu için sürekli rahatsız edici gürültü çıkarması, biraz araştır sürekli fanı açık olan değil de ısındıkça fan açan bir model bulmaya çalış. Tekrar geçmiş olsun.

  • yasin @ysin

    Teşekkür ederim cevabın için.Bugün tunçmatik newtech pro 1 kva aldım sorunu hallettim.Binada jeneratör var 3 snyede devreye giriyor ona güvenerek 800va halleder dedim ama sıkıntı çıkarttı.Fana gelecek olursak pek beni rahatsız etmiyor balkon tarafına koydum 😀 800va yıda ps4 e bağladım boş durmasın 😀 @alikoprulu29