#akış Hukuki konuda 1-2 ufak soru sorabileceğim bilgili biri var mı? Konu sana**azar.c** sitesinin 15 gündür ödeme yapmaması kendilerini mahkemeye vermek istiyorum ama nasıl yapılır ne edilir konusunda bir fikrim yok.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Orcun @orcun

  Benim arkadaşta oradan satış yaptı. 3 aya yakındır parasını alamıyor. Devamlı sallanıyor. İşte ödenecek farkındayız bilmemne bilmemne diye. Keşke satış yapmadan öncesi ... mağdurları diye aratıp baksaydınız baya kişi mağdur.

  • Furkan POLAT @furkanpolat

   Haklısın. O benim kaçırdığım nokta oldu. Keza ben 2.el ürünlerimi toplu halde girip bırakmıştım. Hani satılırsa gönderirim diye. Satılınca gönderdim. Sonrasında böyle birşey ile karşı karşıya kaldım. Şimdide sırf verdikleri reaksiyondan dolayı işi hukuka taşıyacağım.

 • turker @turker

  üyelik sözleşmesini okuyun. ödeme süresi o sözleşmedeki süreyi aşmışsa mahkemeye verebilirsiniz. mahkeme en az 1-1.5 yıl sürer. sonunda kazanırsanız tüm mahkeme ve avukat paralarını da karşıdan talep edebilirsiniz.

  fakat firma yine de ödeme yapmayabilir. o zaman icra işlemleri başlatmanız lazım.

  bir diğer yöntem, savcılığa dolandırıcılık yaptılar diye dilekçe ile başvurabilirsiniz.

  • Furkan POLAT @furkanpolat

   Üyelik sözleşmesinde alıcının onayının ardında 3 iş günü içerisinde ödeme yapılacaktır şeklinde bir ibare var. 3 iş günü üzerinden oldukça fazla zaman geçti. Dolandırıcılık olarak başvurmayı planlıyorum zatende. İlk defa böyle birşey yapacağımdan hiç bilgim yok.

  • turker @turker

   savcılık şikayet dilekçesi diye aratırsanız epey bir örneğe ulaşırsınız. olayı mümkünse 1 sayfayı geçmeyecek şeklide anlatıp sonuç bölümünde şunu şunu talep ediyorum diyorsunuz.

  • Furkan POLAT @furkanpolat

   @turker Anladım.Zaten örneklere baktım. Az önce bahsi geçen firmadan cevapta geldi. Hala yuvarlak cevaplar veriyorlar. İlgili birime gerekli talimatlar verildi. Sırayla ödeme yapılacak gibi. Onların bankalar ile yaşadığı problem benim sorunum değil. Ben kendimi düşen her türlü aşamayı yaptım. Şimdi sadece bana karşı takındıkları bu ifade yüzünden onlarla uğraşacağım.

 • salihcln @salihcln

  İlamsız icra takibi yapın o zaman.