#TeknoYardım
#akış

Arkadaşlar telefon almak istiyorum ama bir türlü karar veremedim. Bir taraftan aklım Asus Zenfone 5 de diğer taraftan Huawei Honor 3C'de.

Zenfone 5'in bataryasının çabuk bittiğini ve performans da biraz sorun olduğunu duydum. Birde sanırım Asus teknik servisi işini çok da ciddiye almıyormuş.

Honor 3C için de kötü bir yoruma denk gelmedim. Bataryası Zenfone 5'e göre daha iyiymiş. Abimde de Ascend G7 var kendi de bende memnumum cihazdan. O yüzden de aklım biraz ona gidiyor. Hepsiburada da 499 TL.

Sizce hangisini almalıyım?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • artukoglu @artukoglu

  Zenfone 5 sakın alma diğerleri hakkında fikrim yok

 • sarp @sarp

  @artukoglu Hocam acaba ne gibi sıkıntılar yaşadınız. Rica etsem yazabilir misiniz? Hem diğer arkadaşlar da faydalanmış olur. Aslında ben almıştım Zenfone'u da Allah dan almamışım.

 • Serdar @serdaracikyol

  Zenfone 5 alma, çok ısınıyor ve ısındığı gibi kapanıyor.

 • kman @kman

  Fiyat aralığı belirtmemişsiniz ama Zenfone dediniz diye sorayım dedim, General Mobile 4G düşünmez misiniz?

 • Orcun @orcun

  @sarp 3C baya eski bir cihaz değil mi ? 2013 de falan çıkmış görünüyor. Zenfone 5'i direkt eleyin zaten hani öyle sorun yaşayanlar var ki uzak durun derim. Lenovo A7000 Vibe P1m gibi modellere bakabilirsiniz. 3C modelinden her 2 cihazda üstün ama p1m pili oldukça iyi 4000 mah görünüyor. Bellek min 2 gb olmasına bakın derim. Tabi bütçeye bağlı ama biraz daha çıkabilirseniz en kötü A7000'i düşünün derim.

 • sarp @sarp

  @kman Hocam hiç aklımda yoktu GM ama şimdi baktım yorumlar iyi gibi. Maksimum bütçem 500 TL. 🙂

  Ama sanırım ben telefon yerine bir huni alıp kafama takacağım böyle giderse. Bu gün tüm günüm doğru düzgün telefon aramakla geçti.

  Sahibinden de ki telefonlar neredeyse hepsi haşat olmuş. Darbe almış, komple çizik ve soyuk, sağı solu darbe almış ve ekranı patlamış cihazlara bir de sıfır fiyatı çekmiyorlar mı 🙂

  Lenevo A7000 için 450 TL demiş GET açın alayım dedim. Elden satıyorum GET olursa 600 TL diyor. Zaten hepsiburada.com da 615 TL. Sana niye o kadar para vereyim ki? Güya komisyonu benden çıkartacak da alacağı komisyon en fazla 45 TL. 100 lira ne için isteniyor çözemedim.

  Sanırım dediğiniz model daha mantıklı. Çünkü Huawei Honor 3C 4.2.2 de kalmış. Bu en azından saf Android yüklü ve hemen alıyor güncellemeyi.

  Satan arkadaşlar varsa GM 4G bana ulaşırsa sevinirim.