Huawei çift kamerası ile dikkat çeken P9 ve P9 Plus modellerini tanıttı!

Çinli dev teknoloji üreticisi Huawei, Leica ile ortak geliştirilen kamera sistemine sahip P9 ailesini tanıttı. Kirin 955 yonga seti le gelecek modellerin biri 5,2 İnç diğeri 5,5 İnç ekrana sahip. Düz hatlara sahip metal yapılı kasaya sahip telefonlarda yeni nesil parmak izi okuyucu yer almakta. Ayrıca cihazlar Type-C USB yuvasına sahip.6 farklı renk seçeneği(P9 Plus modeli 3) ile gelecek metal kasalı telefonla, tasarımları ile dikkat çekmekte.

P9 modelinde 5.2 İnç FullHD IPS panel kullanılmış. 16nm üretim tekniği ile üretilen HiSilicon Kirin 955 yonga seti 2.5GHz hızında 4 adet Cortex-A72 ve 1.8GHz hızında 4 adet Cortex-A53 işlemci çekirdeğine sahip. Mali 880MP Gpu ise gelen yonga setinde ayrıca 950'ye göre daha gelişmiş bir sinyal işlemcisi yer alıyor. Model 32GB Rom-3GB Ram ve 64GB Rom-4GB Ram seçeneğine sahip. MicroSD kart desteğine sahip telefonda 3000 mAh batarya yer almakta.

Lecia ile geliştiren kamera sisteminde 1.25 mikron boyutunda piksellere sahip 12MP Sony sensöre ve mono renk dizilimine sahip ek sensör yer almakta. Ek kamera sensörü le beraber yüksek ışık hassasiyeti kazanan sistem, düşük ışıkta yüksek kaliteli görüntü vaad etmekte. Ana kamera sistemi Çift Ton LED flaş ve lazer odaklama sistemi ile güçlendirilmiş. telefonun ön tarafında ise 8MP geniş açılı bir özçekim kamerası yer alıyor. Telefonun arkasında yeni nesil gelişmiş bir parmak izi okuyu yer alıyor.

P9 Plus modeli ise P9 ile benzer yapıya sahip.Bu modelde Huawei 5.5 inçlik 1080p ekran tercihini Amoled panelden yana kullanmış. Kirin 955 yonga setinde güç alacak P9 Plus, 4GB Ram 64GB Rom olarak tek modelden oluşmakta. P9 ile benzer Leica kamera alt yapısı kullanmakta.. Huawei ayrıca bu modelde ön tarafa konumlandırılmış çift stereo hoparlörlerle çoklu ortam deneyimini arttırmayı amaçlamış. P9 Plus modelinde 3400mAh batarya yer alıyor.

5.5 İnçlik Amoled panele sahip model, çift hoparlörü ve daha büyük pil kapasitesi ile(Amoled panel kullanıldığında daha iyi pil ömrü sunacaktır.) dikkatleri üzerine çekecek gibi. Ülkemizi makul bir fiyatla gelirlerse telefonların başarılı bir satış yapacağını düşünüyorum.

#Huawei #P9 #HuaweiP9 #P9Plus #Kirin955 #ÇiftKamera #akış
Kaynak:http://www.gsmarena.com/huawei_p9_and_p9_plus_hands_on-review-1421.php

BeğenFavori PaylaşYorum yap