EVGA yeni hız aşırtılmış Lapto modeli SC17 duyurdu!

3199€ başlangıç fiyatına sahip EVGA SC17, üst düzey hız aşırtma için tasarlanmış taşınabilir oyuncu bilgisayarı. 17.3 boyutunda 4K ekran ile gelen dizüstü oldukça şık sade bir tasarıma sahip. Standart olarak 2,6GHz hızındaki İntel i7-6820HK işlemcisi overclock ile turbo hızı 3,8GHz'e yükseltilmiş. Nvidia GTX980M ekran kartı ile gelen model, hız aşırtma ile performansını yaklaşık %15 artırmakta. Beraberinde gelen EVGA PrecisionX ile kendi hız aşırtma profiliniz oluşturabilirsiniz. Dizüstü modeli çift fanlı özel bir soğutucuya sahip. Samsung 256GB M.2 PCI-E SSD + 1TB 7200RPM Hardisk ile gelen modelde G.Skill'in 2666MHz hızında 32GB DDR4 belleği eşlik etmekte. USB type-C, Display Port(2 adet) gibi güncek bağlantı arabirimlerini barında modelin kamerası 1080p.

Teknik özellikleri bir yana dizüstünün tasarımı daha çok hoşuma gitti. Ama fiyatı rakiplerine göre daha yüksek. Ülkemizde de satıla bilse belki tasarımının sadeliği ile bir farklılık yaratabilir. Oyunculardan çok, sade ve güçlü dizüstü bilgisayar isteyenlerin ilgisini çekebilecek bir ürün.
#EVGA #980m #32GB #i7-6820HK
Kaynak:http://www.guru3d.com/news-story/evga-launches-3199-euro-sc17-gaming-notebook.html

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • ISA @isasntrk

  Oyuncu bilgisayarı demezsin. Harbi becermişler. ssdyi bari 500 koysalardı 3199oyro ne demek ya 😶😶

 • BRN @brnspawn

  Hardisk'in GB başına fiyat avantajı daha devam etmekte. Oyunların boyutlarıda artmakta. Bence fiyatları daha makul tutmak için koyuyorlar yoksa, en azında 200$ fiyat artar.

 • BRN @brnspawn

  @hamesrodrigez bu gidişle 4-5 seneye sadece SSD'li modelleri görebiliriz.

 • aMeLeDeRViS @ameledervis

  @brnspawn
  Onun 4-5 sene icinde gerceklesecegini pek sanmiyorum ama sabit disklerin plakalarinin daha cok cam agirlikli aluminyum olacagini okumustum bir yerlerde.
  Boylece kapasitelerin Petabyte cikmasi mumkun olabilecekmis...
  Ayrica dayanikliliklari da artacagindan "Bad sector" gibi problemler pek cikmayacak (mis)

 • Hamit ÖZLÜ @hamitozlu

  Sonunda adaptör küçülmüş EVGA bu işi bitirmiş.

 • BRN @brnspawn

  @ameledervis petabyte seviyesindeki disklerin son kullanıcıya yönelik olacağını pek düşün müyorum. Bence daha bi sure okadar depolama alanına ihtiyacımız olmayacak. SSD lerdeki maliyet zamanla düştüğünden en azından 1-2TB diskler çok ucuzlayacaktır

  • aMeLeDeRViS @ameledervis

   4K filmler ve oyunlar bir yayilsin o zaman tekrar edersiniz bu yorumu 😀

  • BRN @brnspawn

   @ameledervis haklısın 4k BluRay lar için yeni standart 300gb üstü alan sunmakta. Bunun aktif oarak hayatıma girmesine daha çok var.ilk nesil hd bluray bile üst düzey PC'lerde standart olmadı. Bir çok kişi PS3 sayesinde görebildi. Zaten PC'de Bluray oyunda yok.(En azından ben görmedim) Ülkemizdeki kotalar hakkında konuşmaya gerek duymuyorum.Zaten bitane adam akıllı Full HD film izlesen kota yalan olacak. Bence 4-5 sene daha o kapasitelere ihtiyacımız olmayacak.

  • aMeLeDeRViS @ameledervis

   @brnspawn
   4K filmler bu yaz itibari ile gelmeye baslayacak yani cok uzak degil.
   Blu-ray oyun disk olarak yok ama kapasite olarak coktan asildi yani 50-60 gb yer kaplayan oyunlar var 🙂

   Su an bilgisayarimda toplam 11TB kapasitede disk bagli bu kapasiteyi 5 disk ile aliyorum yani 1 disk olsa fena mi olurdu, ki bu birde Peta olursa dizileri FHD biriktiririz, gelecek nesillere armagan olur 🙂

   Zaten ben de yakin zaman derken 4-5 sene icin soylemistim 😀

 • M.Can @dogan_mcan

  Vay be Evga Laptop da mı yapıyormuş... Şöyle biraz daha mütevazi 970M 1080p yapsa güzel olur aslında 3200 dolar acayip bir fiyat. Adamların tasarımları hep güzel oluyor aşırıya kaçmıyorlar. Böyle adaptör tasarımını da ilk kez gördüm çok güzel yapmışlar.