@agah_bagrik @omerfidanoglu Beyler alacağınız vardı o işi ne yaptınız.
Size bahsettiğim hattın birisi için iade işlemi başlatılmış.
Darısı başınıza.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Agah @agah

  ben avea'yı aradım, faturada tüm o dolandırıcı kalemi için "klon ödeme" yazıyor, internetten baktım bir oyunvadisi.com diye bir site var diğerleri zigzagphone.com diye bir site, telefonda ise mcsecure ve eglencix.com diye bir şeyler söylediler. muhtemelen hepsi de aynı şeydir ama şikayetçi olan kullanıcı daha fazla uğraşsın arada kalsın diye böyle alavere dalavere çeviriyorlar belli ki. kardeşime (hat benim değil kardeşimin üzerine) dava açalım dedim ama uğraşmaya pek niyetli değil gibi, tüketici heyetine şikayette bulunup para iadesi isteyecek. siz tam olarak nasıl bir süreçle ücret iadesi aldınız, mahkemeyle mi? yoksa itiraz edince uğraştırmadan iade ettiler mi?

 • omerfidanoglu @omerfidanoglu

  hocam bütlerim vradı evle pek konuşmadım çarşamba günü memlekete gidiyorum o zaman halleetmeye çalışacağım yada babam gitmiştir mahkemeye çarşambadan sonra hber veririm sizlere başkasının da başına gelmesin inş

 • Agah @agah

  ben bugün aradım tekrar ve biraz daha üst perdeden konuştum. geçen gerekli baskıyı kuramamış olmalıyım ki bilgi verip geçiştirmişti, bu sefer doğrudan bunlar dolandırıcı, ben de dolandırıldım, siz de buna alet oluyorsunuz dedim hiç onlarla görüşün falan demedi şikayet kaydı açtı.

  bir de mobil ödemeniz açıkmış, telefonda internette dolaşırken reklamlara falan tıkladıysanız ondan olmuştur dedi. ben mobil ödemeyi açmadım bu niye açık dedim, zaten herkes için açık olarak tanımlı dedi, parayla ilgili bir konuda benden imza talep izin onay vs. almadan nasıl mobil ödemeyi açık yapıyorsunuz siz de bunlarla birliksiniz dedim. bu yönde çok şikayet alıyoruz gerekli çalışmaları yapıyoruz dedi. ben de bunun için mühendislik çalışmalarına gerek yok, mobil ödemeyi kapatırsın, açtırmak için de gidilir bayi'den sözleşme imzalanır, antin kuntin dolandırıcı ne sattığı belli olmayan firmalara mobil ödeme hizmeti verilmez olur biter bunun için çalışma yapmaya gerek yok dedim. şikayet kaydınızı alıyorum arkadaşlarımız geri dönüş yapacak dedi.

  bakalım inşallah uğraştırmadan para iadesi yaparlar. şu parayı alayım avea'ya yazılı ve daha detaylı bir mail atmayı düşünüyorum. resmen insanları dolandırıyorlar bunun başka bir açıklaması yok (nitelikli dolancılık kanundaki suçun kişinin algılama yeteneğinin zayıflığından yararlanmak suretiyle işlenmesi maddesini de okudum kendisine)

 • Agah @agah

  herkese merhaba, sonunda biz de mobil ödeme yoluyla tırtıklanan paramızı geri alabildik. @mr-bell sana da teşekkür ediyorum, resmen senin sayede, sen yol yordam gösterdiğin için oldu bu iş. @omerfidanoglu hocam sen de peşini bırakma, aç müşteri hizmetleriyle konuş, seni o firmalara yönlendirmeye kalkarlarsa itiraz et, "parayı siz tahsil ettiniz, sizden hesabını soruyorum, siz gidin sorun onlara" de. bahsedilen hizmetlerin hiç birisini kullanmadım kayıtlarımı inceleyip paramı iade edin de. yanlarına kalmasın bu dolandırıcılık girişimi. aslında daha beter şeyleri hak ediyorlar bence (nitelikli dolandırıcılıktan dava açmak mesela) ama bu kadarına da şükrediyoruz mecburen. hat benim üstüme olsa daha çok üzerine giderdim ama kardeşimin üzerine olunca anca telefonla takip edebiliyorum.

 • Agah @agah

  bu tarz dolandırıcılıkla son dönemde tekrardan artış gösterdi, o yüzden bu faydalı postu tekrar paylaşmak istedim.