#akış
3 Aralık Dünya Engelliler Günü

Engelli yerine park edene unutulmaz ceza!

Brezilyada engelli alanına park eden bir araç için sosyal sorumluluk gösterisi yapıldı. Aracını bıraktığı noktaya gelen sürücü önce arabasını tanıyamadı. Plakasına baktıktan...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • kemalboran @kemalboran

  Burada yapılan o sürücünün yaptığından daha hukuksuz ve cezası daha ağırdır. Engelli bölgesine park etmesi yanlış, ancak cezasını siz veremezsiniz. Polise bildirirseniz gerekli ceza verilir. Ben o sürücünün yerinde olsam, videoda görüntüleri olan tüm şahıslar hakkında mala zarar verme suçundan suç duyurusunda bulunurdum. Bir hukuksuzluğa karşı çıkarken, daha ağır bir hukuksuzluğa övgüler düzmeyi etik bulmuyorum.

  Türk Ceza Kanunu
  Madde 151- (1) Başkasının taşınır veya taşınmaz malını kısmen veya tamamen yıkan, tahrip eden, yok eden, bozan,kullanılamaz hale getiren veya kirleten kişi, mağdurun şikayeti üzerine, dört aydan üç yıla kadar hapis veya adlî para cezasıile cezalandırılır.

 • TuNCaY @tuncay

  Ona bakarsan bu ülkede; ülkeye zarar vermeyen düşünce adamlarını (Can Dündar) bile içeriye atıyorlar. Masum insanların bu şekilde verdiği tepki sizce cezayı gerektirir mi? Kaldı ki bu ülkede engelli vatandaşların bir çok hakkı yok örneğin kaldırımda dahi yürüyemiyorlar. Yaşam hakları bu kadar kısıtlı olan engelli insanları savunmak sizce cezayı mı gerektirir???

  Not: TCK 151/1 maddesi madi hasar meydana geldiğinde ön görülen cezaya çarptırılır bu arada araç sahibinin maddi kaybı yoktur. Şikayetci olsa bile şüpheliler hakkında takipsizlik kararı verilir. Ayrıca post-it'den zarar gelmez arabaya 🙂