1500-2000 Arası #SONY Konulu Beyin Fırtınası...
#XperiaZ5, sony piyasasında nasıl bir etkiye sebep olcak çok merak ediyorum. Kardeşime 1700 bandında akıllıya bakıyordum. M5 i görünce gerçekten çok beğendim (iki ay önceydi bu ekimde piyasadaydı denilen o) donanım kardeşime göreydi ön/arka kamera, ekran, işlemci, hafif launcher tabiki görünüm ve tabiki sony kalitesi. Sonra #LGG4 ün 1500 seviyelerine inmesi aklımı karıştırdı hemde fena karıştırdı (o kamera o ekran anlayamazsınız tabiki dezavantajları yok değil 4-4lük cihaz var mı ki?). Almışken amiral almak yazılım konusunda 1 adım önde olmak demek Sony'nin politikaları gereği z serisi (güncelleme konusunda) çok avantajlı. Z serisine baktığımda #XperiaZ3 şuan 1700 bandında geziyor. O da boş durmuyor ve aklımı çelmeyi başarıyor. (şu kadar daha koyarım amiral alırım filan)

#XperiaM5 incelemesinde de konuşulduğu gibi bu su geçirmezlik özelliği yüzünden gelen kapaklar gerçekten sinir bozucu olabilirki z3 te kapak varken m5 te yok (en çok kullanılan şarj girişinden bahsediyorum) Bu bile beni z3 ten vaçgeçtirebilir. (kardeşim açısından için baktığımı unutmayın)
Hal böyle olunca #XperiaZ3plus ordan göz kırptı "gel bende o kapak yok 😉 m5 teki gibi." Şimdi zaten 1700 bandında bi cihaz almayı düşünürken Z5 in çıkması sony iç piyasasındaki fiyat politikasını nasıl değiştirir çok merak ediyorum. 1700 lere inerse z3plus hiç düşünmem alırım. Ama Z5 i popohlayıp sokarlarsa ve fiyatlara matıklı değişiklikler getirmezse G4 ve M5 arasında kalcam gibi. Diyebilirsinizki arada fiyat farkı (m5 in fiyat belli deği tahmin edilen fiyata göre konuşuyorum) var ne ayak. İşte o zaman kamera-ekran çerçeve kalınlığı güncelleme desteği etkenlerine bakarak farkı veririm. Biri ara sınıf diğeri amiral sonuçta...
Siz ne düşünüyorsunuz bu piyasa hakkında?
(Not: Fark ettiyseniz performanstan hiç bahsetmedim konu o olsa tartışmam bile 😀 ) #akış
@gamsizm abi duruma ne diyosun?

BeğenFavori PaylaşYorum yap