Pek sevdiğim bir site değil ama ayrıntı verme konusunda üstlerine yok.

Anakart çok iyi, Çok değişik özellikleri var gerçekten. Alası geliyor insanın. Ayrıyeten birinin kafasına indirmek suretiyle silah olarak bile kullanılabilir. #akış

https://www.youtube.com/watch?v=vl0su0JyiXY

ASUS Sabertooth X99 İncelemesi

ASUS X99 Sabertooth incelemesinde TUF serisinin X99'da neler sunduğuna yakından bakıyoruz: https://www.technopat.net/2015/06/05/asus-x99-sabertooth-inceleme/ 00:10 - TUF nedir? Sabertooth'un...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • reducto @protego

  @imerer Samimiyetsiz olmalarını. Forumda işlerine gelmeyen bişey söylendiğinde o kişiyi direkt imla hatası diye banlamalarını. Bu imla olayını sırf onun için yapmışlar. Birçok kez örneğini gördüm. Ayrıca sponsorluğunu aldıkları firmalar için aşırı taraf tutmaları. Geçen yazmıştı burada biri. Bir konuda hangi markaydı onu bile unutttum, o marka dışındakiler çöpmüş. ekran kartı mevzusuydu.

 • Mustafa Sakallı @swish41

  Asus, Msi dışında marka önerirsen kötüsün. Hele AMD kartlarda Sapphire ismini bile telafuz edersen banı çakıyorlar.

 • Orcun @orcun

  Vardı üyeliğim yazıyordum çiziyordum,kurallara göre ne ise öyle hareket ediyordum,daha sonra recep beyin tutarsız mesajlarını gördüm kendini bilmiş tavırlar milleti aşağılayan ''benim borum ötecek ulan benim forumum burası''gibi falan,bütün mesajları sildirdim üyeliğide banlattım,videolarını ise izlerim arada neden izliyorum derseniz bazı konularda detaya çok giriyorlar notebook içini açıp bileşenleri göstermek gibi bunu ts yapmıyor hatta bu şekilde yapan ben türklerde görmedim,o yüzdende ara ara bakar izlerim.

  • reducto @protego

   @orcun Aynen dediğin gibi yapıyorum ben de

  • Rasko @rasko

   Bir ara Windows 8'e takmışlardı. Her videoda win8 şöyle iyi, böyle güzel, herkes kurmalı falan gırla gidiyor. Sanki bir microsoft yetkilisi ürününü pazarlıyor gibi konuşuyorlardı. Hatta bir keresinde win7 ile ilgili soru soran bir üyeye, Recep Baltaş'ın "win7 ye destek vermiyoruz, win8 kurun" yazdığını gördüm 😀 Sonra başka bir yorumda Recap Baltaş'ın "XP zaten yok oldu, win7'yi de kullanan kalmadı" yazdığını görünce dayanamadım tartışmaya girdim. En sonunda Gartner'in yayınladığı verilere göre XP'nin kullanım oranının 8 ve 8.1'in toplam kullanım oranından daha yüksek olduğunu gösterince bir daha mesaj yazmadı 😀 Anlaşılan parayı veren tasmayı takıyor bunlara. Yine de Kafa Ayarı serisini takip ediyordum, onu da epeydir çekmiyorlar.

  • Orcun @orcun

   @rasko Recep aslında yerini bilse güzel işler yapar ama sorun başka,bir facebook gönderisinde yanılmıyorsam "türkiye'de ilk defa detaylı sistem toplama videosu çektik,önce donanımhaber ve şimdi de teknoseyir bizi taklit etti." demişti,sonra gerçi levent abi baya ağır bir laf etmişti.
   Misal https://www.facebook.com/receppbaltas/posts/10152092386078941?stream_ref=1 furkan isimli arkadaşa gösterdiği tavır ve hareketleri ortada,levent pekcan gibi birisine sen neden laf atıyorsun teknoseyir taklit etti falan,adam seni 30 kere katlar cebinde mendil diye gezdirir,yerini bilse eyvallah da hani biraz narsist diyeceğim ağır kaçacak.

 • reducto @protego

  @swish41 Sapphire HD4870 VAPOR-X 1 GB modelini ilk çıktığında almıştım. Zaten OC'li olan modele dibine kadar OC yaptım. Ne sesi çıktı ne ısındı. Hala evdeki bilgisayarda çalışıyor. Sapphire çok kaliteli bir marka. Anca çamur atma işindeler. daha doğrusu reklam yapma. Çok kötü bir tutum. Bu yüzden sevmiyorum bu adamları

 • Mustafa Sakallı @swish41

  Bir de önermedikleri markayı neden önermediklerini çoğu yerde yazarlar. Sapphire konusunda hiçbir açıklama yok. Sadece öğretmişler moderatörlere papağan gibi her konuya ''Sapphire önermiyoruz, Asus alın'' diyorlar. Neden diye soruyorsun 1 dakika sonra imla hatasından dolayı 1 gün banlanmış görüyorsun kendini.

 • Kadir Gündüz @kadirg1976

  Tecnopat demeyin ilk kalemi elime alıp yazmıştım. Murat Beyden uyarı geldi.
  İmanlarının 5 şartı : İman demek para demek...
  1- windows 8.1
  2- Asus
  3- Vatan Bilgisayar
  4- İntel
  5- NVidia...

 • Kadir Gündüz @kadirg1976

  Sen gak :
  1- windows 7.1
  2- MSI
  3- Teknobiyotik
  4- AMD işlemci
  5- AMD ekran kartı
  de
  ömürlük ban ye...:=)))

 • Uğur Yurtsever @ugury

  Yiğidi öldürüp hakkını vermek gerekirse; şu anakart incelemesinde heatsink'i söküp altında neler var diye bakmaları, mosfetin model numarasına kadar söylemeleri, işi neredeyse devre analizine kadar götürmeleri falan iyi kötü donanımdan anladıklarını ya da en azından ciddi donanım meraklılarına hitap etmeye çalıştıklarını gösteriyor. Yabancı ve yerli basında incelemelerin geneline baktığınızda verilen çoğu bilgi usb portudur, pci express slotudur gibi zaten anakartın internet sayfasında da bulunabilecek bilgiler ve aynı çipset farklı marka anakartların zaten %3'ü 5'i geçmeyecek performans farklarının kıyaslanmasından ibaret. Bana kalırsa bir donanım meraklısı için bunlardan çok kullanılan malzeme, devre analizi, termal performans gibi noktalar daha önemli. İncelemenin sonunda anakartı çalıştırıp flir ile ufak bir termal performans değerlendirmesi de yapsalar tam olacakmış.

  Bu arada Sabertooth gibi üst seviye, pahalı bir anakartta IR'ın power stage'lerinin değil de on-semi'nin generic powerpak mosfetlerinin kullanılmış olması beni şaşırttı. Bütün parayı üstündeki zırha mı veriyoruz yani?

  • reducto @protego

   @nuguryurtsever Aynen dediğiniz gibi. Mesela MSI'ın mekanik klavyeli, çift GTX980M'li dizüstüsünü tamamen sökmüşlerdi. Kolay kolay görmediğimiz birşey. Aynı laptop burada da incelenmişti. TS'nin incelemesi technopat'ın yanında baya kötü kalıyordu. Ayrıntı ve analiz açısından. Ama samimiyet ve tarafsızlığa gelince, technopat rezil bir yer. Yukarıda anlattığım durum gibi. Neymiş, en iyi ekran kartı Asus. Diğerleri çöpmüş. Tabi.

  • Kadir Gündüz @kadirg1976

   Gerek de yok aslında bu derin incelemelere. PC demek windows demek, windows demek masaüstü, explorer sonradan çok bilmiş chrome, facebook, youtube, office, skype, google+, messengerlar, vb... Bu adama linux deyince zıplar...:=))) USB 2.0 ne, 3.1 ne, ne gerek var... Ama telefon desen S6 veya 6+... ondan çok anlıyor yaaa şeker kırarken...

 • seramik_demlik @seramik_demlik

  Herşey iyi güzelde bios u açmadan anakart mı incelenir en sevmediğim yönleri bu. Tek bu kartta değil hepsinde boyleler bunun için belki ellerinde extreme seriso işlemci yoktur ama diğerleri felaket. Ayrıca her şeyi övme huylarıda bir süre sonra sıkıyor .

 • Kadir Gündüz @kadirg1976

  İyi benzetmişsin az bilem olmuş...:=)))

 • Kadir Gündüz @kadirg1976

  Bunu savaş sonrası İtalyan-Fransız yönetmenlerin çevirdiği Sapıkça Nazi filimleri var ya onlarda oynatacan...:=))) Meşhur bir arkadaş var ya sosyalde " verecen kırbacı verecen kırbacı " Adamın fantazileri meşhur dikkat etmek lazım...:=)))