Herkese selam. Geçenlerde #Uydunet modemim ile ilgili sorunumu dile getirmiştim (bkz: http://teknoseyir.com/durum/312233). Problemin modemden kaynaklandığını 2 farklı kaynaktan (uydunet teknik servis ve Netmaster teknik servis) duyunca arkadaşım kendisinin kullanmadığı aynı marka/model kablo modemini gönderdi denemem için. Fakat o modem bana gelene kadar benim bağlantının 25 dakikada bir reset olması sorunum "kendi kendine" ortadan kalktı.
Şimdi bana sorun modemde deyip yeni modem aldırtmaya çalışan Uydunet'e mi kızayım yoksa teknik servis diye geçinen ama aslında hiçbir şey bilmeyen Uydunet Teknik Ekibine mi kızayım?
Kimbilir sorun neydi, neden kaynaklanıyordu ama 2 gün sürdü ve düzeldi. O arada gelen, uğraşan 2 farklı teknik ekip ve Çağrı Merkezi çalışanları da sorunu çözemedi ve modemin arızalı olduğunu, değiştirmem gerektiğini, istersem taahhütümü bozup ayda faturama 6 lira ek ile yeni modem alabileceğimi söylediler.
İşin acı tarafı "Türkiye işte" deyip geçmek gerekmesi zira bu konuda nereye başvurursam başvurayım herhangi bir cevap veya sonuç alamayacağımı da biliyorum. Lanet olsun böyle düzene (düzülenden ötürü)! #akış

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Merih @merih

  Uydunet bağlantı sorunlarının çoğu kendilerinden kaynaklanıyor. Benzer durum benim de başıma geldi, mecburen arıza kaydı yaptırdım, hatta istemediğim halde kapıya teknik servis geldi ama onlar gelene kadar sorun kendiliğinden hallolmuştu.

  • Rj0lnir @rj0lnir

   Genellikle benim de standart bağlantı sorunum olduğunda arıza kaydı bırakmamdan 15-20 dakika içinde bağlantım düzeliyor. Ama bu sefer durum farklı, sabit aralıklar ile bağlantı kopması, bunun modem yüzünden olduğunun söylenmesi, yeni modem verilmeye çalışılması, sonra sorunun kendi kendine geçmesi... Fakat bugün itibariyle yeniden peydah oldu galiba, ama bu sefer sabit aralıklar ile değil, rastgele kopmaya başladı bağlantı. Diğer modemi takınca da Power ışığı yanıp sönüyor ve bağlantı sağlanmıyor. Arayıp sordum, sinyal alamıyor, offline görünüyor dediler. Ya modemleri her hatta bağlıyorlar, başka modem kullanamıyorsunuz (ki saçma, belki ben dışardan modem alacağım) ya da başka bir sorun var, çözemedim.

  • Merih @merih

   Modemi kapatıp bir süre bekleyip tekrar bağlanmayı denediniz mi? Belki tesadüftür ama genelde ben böyle çözüyorum sorunu.

  • Rj0lnir @rj0lnir

   Valla modemi kapatnak, reset atmak, vs. Aklıma gelen her şeyi yapıyorum ama bazen işe yarıyor, bazen yaramıyor. Bugünkü arıza kaydıma cevaben arayan teknik servis elemanı bugünlerde bölgemde bir çalışma yapıldığını, birkaç gün daha kesintiler olabileceğini söyledi, ona da eyvallah dedim. Yapacak bir şey yok çünkü. Ne diyim...