Geçenlerde bir uyusturucu davasından zorunlu olarak çagirildim. Muvekkilimi merak ediyordum ve karsima 13 yasinda bir cocuk cikti.. İfadesinde 5 yil once uyusturucuya basladigini soyledi. 8 yasindan beri... Hakim savci ve ben 3 umuzunde nutku tutundu konusamadik bir süre.. Lanet olasi uyusturucu baronlarina karsi o guzel gencliginizi ve her bir birey olarakta insanlarimizi koruyalim.. Satici gorurseniz hemen ihbar edin. Kullanan varsa cevrenizde cekinmeyin devlet yargi herkes arkanizda, devlet tedavi ucretlerini karsiliyor.. Gelin basvurun asla ceza almazsiniz... Tedavi olun oldurtun vesile olun... O guzel hayatlar kararmasin...

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Onur ARICAN @monura

  Okurken tüylerim ürperdi 🙁 8 yaş nedir yahu? Bu tip ortamlarla hiç işim olmadığından ihbar olanağım yok ama karşıma çıkarsa mutlaka ihbar ederim. Yazık o çocuklara gençlere 🙁

  • damdan duser gibi @damdan-duser-gibi

   Ben sok oldum zaten. Hareket sistemi o kadar bozulmus ki sahip olamiyordu ellerine koluma girerek konustu :/

  • Onur ARICAN @monura

   Off offf 🙁 İçki, sigarayla uğraşacaklarına önce uyuşturucu illetini temizlemeleri lazım. Diğerleri bunun yanında 2. planda kalıyor. Bir kısmı bilgisizlikten, bir kısmı da "idol" ler yüzünden bu bataklara düşüyor. Bilgisizlikten bu yollara sapanlar için, özellikle düşük gelir seviyeli mahallelerde önemli çalışmalar yapılması lazım. Gönüllü girişimler tek başına yeterli olamayacaktır. İdoller için ise küreselleşme sağolsun her şey her gün daha kötüye gidiyor. Ortaokul-lise zamanlarımda, rock-metal gruplarını çok yakından takip ediyordum, o zamanlar internet de yoktu ama kulaktan kulağa bir sürü bilgi geliyordu. Onların yaptıkları, o yaştaki çocuk için önemli geliyordu insana da öyle değil. Şimdi de pop ve rap şarkıcılarının durumu aynı. Şimdiki gençlik de bu idollerden zarar görüyor.

 • Adem Arslan @ademarslan

  8 yaş nedir yaa ailesine yazık çocuğun 🙁

 • damdan duser gibi @damdan-duser-gibi

  Onlarda akilli hocam baska yontemler bulmuslar... Soyleyipte akil vermis gibi olmak istemiyorum

 • Onur ARICAN @monura

  Bu da bir çözüm ama o kadar polisi görevlendirmek zor olacaktır. Bir arkadaşım bir süre zabıtalık yaptı, daha sonra başka kadroya geçti. Ondan gördüğüm zabıtaların neredeyse tüm gün boş boş oturduklarıydı. Zabıtanın en büyük sıkıntısı kolluk kuvveti gibi görülmesine rağmen silah yetkisi olmaması. Silah yetkisi verilmese de olur ama kendilerini korumalarını sağlayacak ekipmanlar sağlanarak bu görev için atanabilirler.

 • İsmail Abi @yabancakali

  okul önü arkası durum değil bu.mahalleden sağdan soldan duyma abilere özenme ben en büyüğüm havalarına girme üstün görülmek için yaptıklarını sanıyorlar.

 • KalemTraş @zmuratk

  8 yaşındaki halim aklıma bile gelmiyor. Mavi önlük var bir hatırladığım, birde salıncak sevdam...
  Uyuşturucu ne demek ya... Mal gibi yaşıyoruz, gmrmyğyor bilmiyoruz. bilenler birşey yapmıyor. sonumuz hayır olsun

 • Berkay Çelik @sonyboy

  Bilinçsiz ailelerden dolayı bilinçsiz gençler yetişiyor.Olan küçük çocuklara oluyor.Mahfolmuş hayatlar.Sonuç: küçük çocuğun masumiyetini kullanarak kazanılan para.Yazık.

 • KalemTraş @zmuratk

  8 yaşında sabi sünyan ya, bunun günahı nedir! neyle ölçülür!

 • Orcun @orcun

  Her nekadar kişi kendi bilincinde olsa bile doğruyu yanlışı ayırt etmesi için belirli bir olgunluğa erişmeli,yaş olur beyin olur düşünce olur farketmez,ama önemli olan şey aileden gelmesi,temel sağlam olmalı neyin doğru neyin yanlış olduğunu öğreten ilk ailedir,sonra kişilik bunun üzerine şekillenir,mesela 8 yaşında çocuk ona bunun doğru veya yanlış olabileceğini öğretmemişler,o doğru zannedip yapmıştır,aileden destek görmediyse yada yanlış gördüyse çocuk için yazık,sorumlu ailedir,hani temel dediğim gibi aileden gelir,sonra siz üzerine katarsınız mesela benim çevrem kötüydü,okuldan kaçmalar,kaçıp internet kafede sürünmeler,sigara içmeler,alkol,esrar vs. kullananını bile gördüm,hepsi kişiliği oluşmamış sadece bu yaptıkları ile kişilik kazanmaya çalışan kişilerdi,aile işte bu durumda önemli kendimden örnek vereyim, lise yıllarım kötüydü ama ben ne olursa olsun ne alkole ne sigaraya ne esrara ona buna başlamadım,ama işte temelden eğitimini aldım çok okuldan arkadaşım telef oldu gitti,biri ölmüş mesela geçenlerde duydum,hani dediğim gibi temel önemli az biraz düzgün aile önemli bu durumlarda,tavsiyem görürseniz böyle durumları arkadaşın dediği gibi haber verin,polis ilgileniyor,görüp de sessiz kalmayın,sessiz kalmak bir nevi suça ortak olmaktır.