#Otoseyir #F1 #Formula1
#Alonso geceyi hastanede geçirecek
Testlerin son gününde kaza geçiren ve hastaneye kaldırılan #FernandoAlonso, beyin sarsıntısı nedeniyle geceyi hastanede geçirecek.
Alonso geceyi hastanede geçirecek
Üçüncü virajın çıkışında kaza geçiren ve pistin tıbbi merkezinden sonra helikopter ile hastaneye götürülen Fernando Alonso'nun CT ve MRI'ı çekilmişti.

Takım tarafından yapılan açıklamada herhangi bir yaralanması olmayan Fernando Alonso'nun beyin sarsıntısı geçirdiği ve önlem olarak geceyi hastanede geçireceği belirtildi.

#McLaren yarış direktörü #EricBoullier yaptığı açıklamada kazanın büyütülmemesi gereken normal bir kaza olduğunu belirtti.

"Alonso'nun yaşamış olduğu kaza her testte olabilecek türden bir kazaydı."

"Neyse ki onun durumu şu an iyi. Ancak kaza sırasında beyin sarsıntısı geçirdi ve bu yüzden bir gece hastanede kalacak. Bu normal bir uygulamadır."

"Kaçınılmaz olarak, medyada çıkan bazı haberler olayın şiddetini fazlasıyla abarttı. Bu testlerde olan, normal bir kazadan farksızdı." dedi.

Fernando Alonso sabah bölümünden sonra aracı takım arkadaşı #JensonButton'a devredecekti. Ancak takım kazadan sonra aracı tamir etmedi ve testlere çıkmama kararı almıştı.

"Araçta fazla hasar yoktu ancak vites kutusu ve güç ünitesinin her detayını kontrol etmek için bir kaç saate ihtiyacımız vardı. Bizde bu yüzden öğleden sonra piste çıkmama kararı aldık."

"Tüm takım için zor bir hafta sonu oldu ama geri geleceğiz ve her zamankinden daha fazla zorlayacağız." dedi.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • CaSkAlAyNeN @caskalaynen

  Bugün rüzgar pistte oldukça kuvvetliymiş bu durum kazaya sebep oldu diye konuşuluyor...Diğer bir durum ERS sisteminden kaynaklanan arıza sebeiyle Alonso'ya elektrik akımına maruz kaldığı gibi enteresan bir iddia ortaya atılmıştı ama bu durum takım tarafından yalanlandı..

  • Ahmet Tokyüz @atokyuz

   @caskalaynen Normalde mümkün olduğunca takip etmeye çalışıyorum, bu ara iş yoğunluğundan bir türlü bakamadım. Malum artık ERS yok, KERS var. KERS için elektriksel bir durum olacağını sanmıyorum, sonuçta KERS'te önce motora, sonra motor üzerinden bataryalar doluyor ve direksiyon üzerinde ki tuş ile de bataryalar boşalıp motora güç sağlıyor. Viraj çıkışında böyle bir elektriksel problem olamaz herhalde, çünkü bataryalar zaten boştur diye tahmin ediyorum. Neyse ilerleyen günlerde bakacağız artık.

 • CaSkAlAyNeN @caskalaynen

  @atokyuz ERS hala duruyor..Bilgilerini bir gözden geçir belki atlamışsındır..

  • Ahmet Tokyüz @atokyuz

   KERS gitti yerine ERS gitti yazdım, ERS hem fren anında hem de turbodan çıkan atık sıcaklığı enerjiye dönüştürüyor. @caskalaynen uyarı için teşekkür ederim. Terimleri biraz daha ayrılabilir yapmaları lazım benim için 😀

 • HavayıSüzenAdam @hsa

  Hocam sende olmasan bizim haberimiz olmayacak. Eyvallah... Dersler malum... 🙁