İşte karşınızda Motorola Droid Turbo

Yakın zamanda Google ile birlikte Nexus 6 telefon modeline imza atan Motorola yeni amiral gemisi modeli Droid Turbo'yu tanıttı.Donanım konusunda iddialı olan telefon hem bataryası, hemde kasası ile ses getirecek.

5,2 İnç 2K Amoled (Nexus 6, Note 2) daha küçük bir kasaya sahip.2560x1440 piksel barındıran Amoled ekran yaklaşık olarak 565 ppi.Ayrıca motorola ekranın Corning Gorilla Glass 3 cam ile mukavemetini arttırmış.Kapasatif Android menü tuşlarına sahip telefonun üst kısmında stereo yapıda yüksek ses çıkışlı hoparlör bulunmakta.

2,7 GHz 4 çekirdekli hızındaki 32 Bit Snapdragon 805 işlemcisinden güç vereceği telefonda 3Gb sistem belleği yer alacak.2K ekranda akıcı oyun deneyimi vaad eden 600MHz hzındaki Adreno 420 grafik işlemcisinin eşlik ettiği platform Cat4 dahili modemi ile 150 Mbps hızında 4G bağlantılara destek verebilmekte.

150 Mbps 4G LTE-A, Çift kanal Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac,Bluetooth 4.0, GPS, Glonass gibi bağlantı seçeneklerine sahip olan telefonda ayrıca NFC üzerinden haberleşen SoftCard ödeme özelliği yer almakta.

Motorola Droid Turbo modeli 143.5x73.3x10,6mm boyutlarında iki farklı kasa seçeneği ile tüketicilerle buluşacak.Yekpare yapıya sahip telefon metal çerçeve sahip olacak.Siyah renkteki alüminyumdan imal edilen metal kasanın uç kısımları 7.8mm kalınlığında ve 168 gram ağırlığında.Metal kaplı cam elyaf'dan (MGF) imal edilmiş olan daha dayanıklı yapıdaki kasa seçeneğinde ise kırmızı ve siyah olmak üzere iki farklı renkte satışa çıkacak.Mukavemet konusunda daha iddialı olan MGF modeli ise metal kasaya göre biraz daha ağırlaşmış.176 gram ağırlığındaki kevlar kasının uç kısımları ise 8.3mm.Ayrıca her iki kasada su sıçramalarına karşı su itici özel nano kaplamaya sahip.Ama telefonun herhangi bir su geçirmezlik iddiası yok.

5,2 İnç oval hatlara sahip kasa ile gelecek telefon 3900mAh bataryası ile oldukça uzun pil ömrü vaad etmekte.2 günün üzerinde pil ömrü vaad eden telefonun hızlı şarj özelliği sayesinde 3 saatte tam dolum gerçekleştirmekte.Ayrıca telefon 15 dk şarj ile 8 saat konuşma sunmakta.İlk olarak 32Gb depolama seçeneği ile satışa çıkacak olan telefonunu ilerde 64Gb'lık metal kasılı bir versiyonu da satışa çıkacak.Droid Turbo'da ne yazık ki MicroSd kart desteği yer almamakta.

Kamera konusundada iddialı olacak modelde Sony üretimi 20,7 Mp ana kamera yer almakta. f/2.0 diyafram değerine sahip Moto X(2014) ve Nexus 6 ile benzer çift flaş yapısına sahip olacak. 24 Fps 4K video kaydı yapabilecek telefon ayrıca 1080p 30 Fps ve 720p yavaş çekim video yapabilecek.Telefon ön yüzünde ise geniş açılı 1080p video kaydına destek veren 2Mp kamera yer almakta.

Tasarım olarak MGF modelini çok beğendiğim, donanımsal ve pil ömrü olarak oldukça vaatkar telefonun Türkiye'ye gelip gelmeyeceği meçhul.Umarım Motorola Droid Turbo modeli paralel ithalat yoluyla da olsa ülkemize gelir.(Tabi uygun fiyatlarla :D)

#Motorola #MotorolaDroida #MotorolaDroidTurbo #Snapdragon805 #2K

Kaynak: http://goo.gl/bn3eRn
http://goo.gl/AYL056
http://goo.gl/idbMAs

BeğenFavori PaylaşYorum yap