Samsung'un Oled monitörlerinden yeni G6 / 27 inc modeli 30 bin tl den ön siparişe açılmış. Fiyatı yüksek tabi oled olduğu için. G6 modeli 2k 360 hz çözünürlüğe ve hıza sahip olacak.

Birde bunun G8 32 inc olan modeli var henüz onu ön siparişe bile sunmamışlar muhtelemen fiyatı 45-50 bin tl arasında gelecek. Çoğu özelliği aynı ama G8 modeli 4k 360 hz çözünülüğe sahip olacak. Ek olarak g8'de dahili hoparlör ile gelecek kendi içinde iyi ses de verdiği söyleniyor.

Ben şuan 27 inc/ 2k çözünürlükte VA panel kullanıyorum ve siyahları falan gerçekten oledlere göre çok aşağıda kalıyor. Kafayı bozup bunlardan alayım diyorum bir yandan da almışken 4k oled olsun gittiği yere kadar gitsin isteğim var ama çok pahalı gelecek işte az buz fiyat değil. G6 modeli 2k çözünürlük olduğu için bi nebze fiyatı daha ucuz ama benim için çözünürlük fark etmeyecek.

Ben canlı olarak bir yerde oled monitörde oyun deneyimledim yani bende va panale göre dağlar kadar fark oluyormuş dedim bizdeki sulu boya gibi dedim resmen.

Ekran kartı olarak rtx 4080 var 4k yı çok rahat kaldırır ama bundan 4-5 sonrası için belki 2k da kart daha rahat çalışabilir. Sizin yorumlarınız nelerdir? Değmez derseniz Evet fiyatları uçuk biliyorum bende onu.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Orcun @orcun

  Monitör evladiyelik bir ürün. Yani alırsın iyisini yıllarca gider. Bozulana kadar gider. Hani şimdi 30 buna vermektense 4k birşeyi beklemek daha mantıklı geliyor. Dediğim gibi ekran kartı veya işlemci ya da ram değil ki bu yani alırsın nereden bakarsan bak 4 5 sene çok rahat kullanabilirsin.

  • Koray @koraysuna

   Evet işte bende onu düşünüyorum hep zaten 4 senedir 2k kullanıyorum şimdi tekrar 2k alırsak aklım 4k da kalır pişman olur muyum diye düşünüyorum da bir yandan da aralarında 15 bin tl gibi bir fark da olacak işte o da var. Ama diyelim 4k aldık gerçekten de ömürlük gibi bir şey olur. Aslında eski taksitler olsa 4k alır geçerim ama artık onu da sunmuyorlar ki taksit yok neredeyse. Parasını versem bankadan böldürsem bu sefer ordan da çok fazla faiz uygulattırıyor. Nakit avans çeksek orda da aynı faiz ki nakit avansı o kadar vermiyorlar bile artık. 🙂

  • Orcun @orcun

   @koraysuna Şimdi 27 inçte 2k 109 ppi falan yapıyor. Yani aslında gene pikseli görme durumun oluyordur. 32 inçte ise 140 ppi falan ediyor galiba ? gene daha iyi. E birde içerik tüketirken doğal native çözünürlükle 4k alacaksın demek güzel birşey. 15 bin fark oluyorsa bence gene iyi çünkü 2 misli çözünürlüğün artıyor. E birde 27 inç oluyor 32 alan da büyüyor. Ha farkı 240 hz'e düşüyor ama zaten 360 vs 240 hz farkını nasıl anlayabilirsin ki ? profesyonel cs oyuncuları bile o farkı anlayabildiklerini ben açıkçası sanmıyorum. Ha birisi 120 hz olur öbürü 360 eyvallah.

  • Koray @koraysuna

   @orcun Zaten orası öyle 240 ile 360 ı anlayamazsın yani çok zor. Birde mesela oyunu 4k da 80-90 fps oynadığımızı varsayarsak 240-360'ın ne farkı kalacak ki zaten fps o kadar yukarı çıkmıyor. Yinede dediğinde haklısın ama native 4k çözünürlük almak çok farklı bir şey. Benim salondaki tv zaten 65 inc oled 4k hdr 10 bit bir televizyon filmlerde olsun videolarda olsun o kadar güzel ki bir de tv gözü iyice alıştırdı tabi üstüne 4k monitörde gelse tadından yenmez.

  • Orcun @orcun

   @koraysuna Tabi düşün işte 4k çözünürlüğü 65 inçte alıyorsun bunu 32'e ufaltırsan cam gibi gerçek gibi görünecek demek. 😀 https://www.samsung.com/tr/monitors/gaming/odyssey-oled-g8-g80sd-32-inch-240hz-oled-uhd-ls32dg802suxuf/ zaten samsung sitesine koymuş bunu online'a da açar veya mağazalarda satarlar. Gelmeme gibi durumu da bence yok.

 • Emre @emre64

  Muhtemelen sonraki monitörüm 😅 Şu devirde 30 bin de öyle ahım şahım bir para değil bence.

 • Fırat Duran @firat_duran

  Hemen al geç derim. Özellikleri sana uyuyorsa tabi. Bu haber iyi oldu. Monitör fiyatı ilk çıktığı hafta ucuz oluyor, 1-2 hafta içinde min.%20-30 artıyor.

  Hepsiburada limite gelmesini bekliyorum bende 🙂 olmadı arkadaşın karttan çektiririm.
  MSI 27" yeni gelen oled ile bunu bekliyordum. MSI pahalı biraz.
  Type C yok? 15 temmuz gibi teslim gözüküyor.
  Msi da 3yıl yanık garantisi var, onada bakmak lazım, eğer samsungda böyle birşey yok ise 10k fazla verir onu alırım.
  Alttaki videoda baya detaylı anlatıyor + parçalara ayırıyor 😀 Türkçe altyazı seçebilirsin.
  https://www.youtube.com/watch?v=DW6-6RMpTVg

 • Mehmet @m-menguc

  27" alınmaz bence artık. Yeni nesil 34" wide monitörler çok revaçta. OLEDlerin de farklı farklı versiyonları çıkmaya başladı. QD-OLED diye bir şey çıkardılar. Geleneksel OLED panellerde renk filtresinden dolayı ışık kaybı yüksekmiş. Samsung, bu geleneksel renk filtresi yerine kendi Quantum Dot panellerini kullanarak daha yüksek ve canlı bir panel elde ettiğini söylüyor. Fakat benim gözlemlediğim kadarıyla QD-OLED panellerdeki siyah, geleneksel OLED panellere göre daha bir gri. Artık QD panelden kaynaklı fazla aydınlatmadan mıdır nedir bilemiyorum. Tabi ekran daha aydınlık ve canlı gözüküyor. Yüksek parlaklık sayesinde muhtemelen daha iyi HDR de alınıyordur.

 • Mehmet @m-menguc

  Senin beklediğin monitör satışa çıkmış hocam. Baya rekabetçi bir fiyatla.

  https://amzn.eu/d/68UVi4w

  • Koray @koraysuna

   Evet bunu gördüm hocam Samsung un kendi sitesi de ön siparişe çıkarmış. Ama şuan bekliyorum g8 in fiyatını sanırım henüz belirlemediler. İmkan olursa ilk g8 e bakıp onu almaya çalışacağım. Bir kere alacağım 4k 32 inc olsun dedim sonradan düşününce de. Yani 40 bin tl civarlarında falan gelirse üstüne vermeye net değer gibi duruyor.

  • Koray @koraysuna

   Bu arada dediğin gibi beklediğimden iyi fiyata gelmiş g6 modeli. İnşallah diğeri de öyle olur.

  • Koray @koraysuna

   Şuan yeni gördüm satın al kısmına gelince 5 bin tl indirim oluyor 25 bin tl ye valla 9 taksit falan çok iyi seçenek gibi duruyor aklım karıştı ama g8 de görelim muhtemelen onda da ilk siparişe özel öyle bir şey yaparlar gibi. Yaparlarsa eğer gördüğüm gibi taksitle alırım direkt.

  • Mehmet @m-menguc

   @koraysuna amazon monitör stoklarını güncellemiş. Geçen hafta birkaç model vardı. Ben de oled bir model bakıyorum.

  • Koray @koraysuna

   @m-menguc sen hangisini düşünüyorsun hocam g8 gelirse onu alacağım ben native 4k olsun bizim olsun

  • Mehmet @m-menguc

   @koraysuna kararsızım. Qd oled istemiyorum gibi duruyor. Samsungun da monitörlerinde kronik problemler oluyor biraz. Belki başka markaya bakarım. Ben de 4k native istiyorum. Ekran kartım 4080. Piksel yanma garantisi olması lazım.

  • Koray @koraysuna

   @m-menguc Samsung sonra açıklama yaptı 3 yıl garanti veriyorlar. G6 ve 68 ekranı daha mat sanırım ışık engelleyici özelliğinden dolayı ama redditte takip ediyorum ben yeni alan kişilerin çoğu memnun kalkıyor. Sadece oled panelden ötürü ips gibi parlak değil diyorlar ancak karanlık odada görüntüsünün çok iyi olduğunu söylüyorlar. Birde ben düz flat istiyorum diğerlerinin çoğu kavisli istemiyorum öyle bende

  • Mehmet @m-menguc

   @koraysuna ekran çok büyük olmadıkça kavislinin pek bi numarası yok bence. Ben de düz flat panel tercih ederim.

   Piksel yanması konusunda 3 yıl garanti veriyorlarsa iyi. Şu an kullandığım samsung monitör özelliklerine kıyasla fiyatı iyiydi fakat kronik bazı problemleri de yok değil. İyi araştırmak lazım. Sonuçta 5-10 bin liralık monitör değil bu. Beklenti yüksek biraz.

  • Koray @koraysuna

   @m-menguc ben o yüzden g8 I bekliyorum işte. Samsung garantisinde de kesin olarak söyledikleri oydu başta yanlış demişler 1 sene falan diye ama sonra düzelttiler. Bence bütçe varsa sende g8 I bekle siparişi geçeriz. Birde çok şık duruyor cidden.

  • Mehmet @m-menguc

   @koraysuna bekliyorum bakalım. elimdekini de satabilirsem süreç hızlanabilir 😀 yedek monitörüm de var aslında.

  • Koray @koraysuna

   @m-menguc yedeği boşver ya oled varken gerisi hikaye oluyor 😀 şöyle monitor gelse elden ring yeni dlc sini hdr ile açsak muazzam olur. Bir de bendeki va panelli monitör ya gözüme iyice kötü geliyor artık. Siyahı siyah değil renkleri tam renk değil. Aslında monitörün hiçbir arızası yok ama benim hoşuma gitmediğinden tamamen. Oyun oynayasım kaçıyor çoğu zaman. Güzel doygun keskin bir renk veren monitörün olması gerçekten önemli.

  • Mehmet @m-menguc

   @koraysuna şu tarz bir monitörü de düşünmüyor değilim 😀
   https://ty.gl/90rq5aqpkf

  • Koray @koraysuna

   @m-menguc yok hocam asla almam masabaşında oynayacağız sonuçta ben 34 inc e bile büyük derim mesela artık 32 ye gözümüz alışacak bir şekil. Monitörle aramızda en fazla 50-60 cm oluyor zaten ki bundaki özelliklerde çok iyi değil aynı paraya neredeyse en iyisini alacağız 😀 bunu alırsan xbox ps5 falan bağlayıp koltuğuna çekileceksin o olur yani 😀

  • Mehmet @m-menguc

   @koraysuna çoğu oyunu gamepadle oynuyorum ben pcde de. Düşünüyorum da kararsızım 😀 çözünürlük ve büyüklükten kaynaklı özellikle yazılarda metinlerde pikselleşme oluşacağını düşünüyorum.

  • Koray @koraysuna

   @m-menguc kesinlikle olur pikselleşme. Şu monitörü Amazon stoklara soksaydı bi rahatlardık 😀 G6 yı getirmişler G8 in gelmesine de çok zaman yoktur gibi ya belki 1 hafta en fazla 2 haftaya stoklara girer. ABD’de insanlar almış 1 aydır kullanan bile var hala gelmedi. Birde sepette indirim olursa diğeri gibi 9 taksit yapıştırılır 😀

  • Mehmet @m-menguc

   @koraysuna 12 taksit bile olabilir amazonda. G8 spec nerede link var mı?

  • Koray @koraysuna

   @m-menguc G8 gelmedi işte ilana Samsung’un resmi sitesinde var şuan sadece orası çıkıyor. 12 taksit yapılır ama çoğu karta faiz koyuyor bende maksimum var 9 taksite peşin fiyata diyor 12 taksitte yapıyor da 3 4 bin falan daha eklettiriyor üstüne

  • Mehmet @m-menguc

   @koraysuna resmi siteden baktım da parlaklık qd-oled seviyesinde değil. Tipik oled kullanılmış bu modellerde. Aslında benim için iyi bir şey. Ama oled yanıkları konusunda yurtdışında garanti verilmediği konusunda bir görüş var ve sitesinde de böyle bir ibare yok. Ben de kendim sorayım dedim. Nispeten ucuz ama dikkat etmek gerekecek. Bir de yeni nesil monitörtlerde bulunan kvm, pd gibi özellikler es geçilmiş. Ben biraz eledim gibi.

  • Koray @koraysuna

   @m-menguc kvm pa gibi özelliklere baktım da normal şartlarda çok da arayacağım özellikler değil benim. Zaten şuana kadar kullandığım monitörlerde yoktu aramıyordum yine olmayacak yani o benim için çok bir kıstas değil.

   Buradaki müşteri hizmetleri bence daha kendi bile bilmiyor muhtemelen monitörün adını bile yeni öğrenmiştir 😀 Seçenek var tabi ya sana kalmış alienware modeli de iyi mesela ama ben kavisli diye almam onu. LG ve asus da var sanki onlarda bakılabilir.

   Mesela g6-g8 de monitörde type-c girişi de yok bazıları çok sorun ediyor onu ama ben yine sorun etmiyorum her tarafta priz var yani telefonu da ordan şarj etmemiş oluruz. Ama dahili hoparlör var g8 de o benim işime yarar. Evdeki kötü hoparlörleri kaldırırım onu kullanırım oyunlarda da kulaklık takarım yeterli gelir yani. Masada temizlenir hem kalabalıktan.

  • Mehmet @m-menguc

   @koraysuna amazon el yükseltti. g6'nın yanında bir de buds fe veriyor 😀 fiyat aynı.

   ben şu modeli beğendim.
   https://www.amazon.com.tr/gp/product/B0CTQC65MK
   30 civarına 9 ve üstü taksitli bulabilirsem beklemeden alırım.

  • Koray @koraysuna

   @m-menguc samsungun kendi sitesi de kulaklık veriyorda dandik bir şey ya verdiği çok önemli bir şey değil 😀
   O linkteki monitörü 30 bine bulamazsın ama monitör güzel yoksa alınabilir. Ben kavisli istemediğim için bunlara bakmıyorum ama isteseydim msı bu modeli alınırdı.

  • Koray @koraysuna

   @m-menguc naptın hocam aldın mı monitör 😀

  • Mehmet @m-menguc

   @koraysuna yok daha beklemedeyiz.

  • Koray @koraysuna

   @m-menguc sende g8 in stoklara girmesini bekliyon bence. ben her gün bakıyorum da hala getirmediler şu monitörü ülkeye.

  • Mehmet @m-menguc

   @koraysuna amazon.co.uk da satışa çıkmış. 1100 pound yazmışlar. ekran yanığı konusuna garanti vermezlerse pek de düşünmüyorum. hali hazırda bir monitörlerini kullanıyorum ve kronik sorunları mevcut. bir fırsat ürünü denk gelirse almayı düşünüyorum.

  • Koray @koraysuna

   @m-menguc yaklaşık 45 bin tl yapıyor. Bizde de o fiyattan girer muhtemelen. İlk siparişe özel 5 bin tl indirim olabilir öyle alınabilir.

   Garanti konusunda kendilerini düzelttiler. 3 sene garanti veriyorlar. Kronik sorunlarda da her sene yeni model üretiyorlar herhalde bir şeyleri düzeltmişlerdir artık.