Gerçekten güzel fareymiş. Elime cuk oturdu. 1-2-3 numaralı tuşlara ulaşamayan çok insan vardı. Ben bir sıkıntı yaşamadım. Yandaki tuşlara ses kontrolü vs gibi pratik bir çok kısayolu atadım. Alışma süreci başladı.

G900'den farklı olarak;
- RGB ışıklar fareyi kullanırken kapanıyor. Ayrıca kenarda dururken de zaman aşımını ayarlayabiliyorsunuz kapanması için.
- Hem alıcısı hem de fare Tip-c bağlantısı kullanıyor ve 2.4'e alternatif bluetooth bağlantısı var.
- Delikli yapısıyla fareye temas eden avuç içiniz terlemiyor. Buna bağlı olarak da toza ve su sıçramalarına dayanıklılığı var.
- USB adaptörü biraz tombulca. Ben dönüştürücü ile normal bir porta taktım şimdilik.
- BT bağlantısında hiçbir ayarlama yapılamıyor. Ancak 2.4ghz bağlıyken yapılmış olan tuş atamaları ve diğer ayarlar aynen korunuyor.

Ek olarak aliexpress'ten sipariş verdiğim G900'ün malzemeleri ülkeye giriş yaptı. Vatan da sağolsun daha yeni ulaştırdı fareyi.

#steelseries #aerox9

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • onimarsynn @onimarsynn

  Bende de bunun kardeşi Aerox 5 var, elim çok terlediği için iş haricinde tamamen onu kullanıyorum. Boyutu, ergonomisi vs tam bana göre ama bazen kaldırıp duvara vurasım geliyor 😀 Nadir de olsa bir bağlantı sorunu var, fare uyandıktan sonra 15-20 saniye kadar beyaz ışık yanıp sönerek bağlanmaya çalışıyor. Ayda 1 kez belki oluyordur bu ama gerçekten sinir oluyorum 😀 Bir de hafif olsun diye çok dandik yapmışlar, 1.5 yıl içinde yan tuş 2 kez bozuldu 2 kez değiştirdiler, şimdi yine bozuk bıktığım için yeniden göndermedim servise. Bu sorunlar Aerox 9'da yoktur muhtemelen, forumlarda falan da hiç denk gelmedim. Bence çok güzel tercih, güle güle kullanın.

  • sawgent @sawgent

   Teşekkürler. Şu an için bağlantı sorunu yok ancak reddit başlıklarında rastlamıştım ben de bu serilerin bağlantı sorunlarına. Bağlar bağlamaz firmware güncellemesi yaptı benimki. Belki yazılımsaldır diyeceğim ama şimdiye düzeltmiş olmaları gerekliydi.

   Ha bir de ben BT bağlantısını henüz deneyemedim. Onu da deneyelim biraz.