Konteynırın adı da tayni haus oldu.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • ozeba @ozeba

  Yasal tanımlarına bakmak lazım. Acaba sırf şekil görünsün diye mi yoksa farklı bir yasal tanımı olduğu için mi böyle bir isim verilmiş?

 • Orcun @orcun

  Bu konteyner ev işte tiny house prefabrik ev işinde inanılmaz bir dolandırıcılık dönüyor. Geçen birtane izmirde şebeke çökertmişler. Benim arkadaşta mağduru bunların ve ortada dönen kişi sayısı dava açıldı çünkü tam 783 kişi. Dönen para 100 milyon lira üstünde deniliyor. Tezgahta şu bu arada;

  Sallıyorum dolandırıcı şahıslar 3 5 kişilik şebeke, bunlar gidiyorlar gerçek üreticilerden sağdan soldan prefabrik evlerin resimlerini çekiyorlar. Sonra da sahibinden.com gibi yerlerde ilan veriyorlar. Ama bu verilen ilanlar tabi olmayacak paralara yakın bir meblağ. Sallıyorum değeri normalde o evin o malzemeyle 300 bin 400 bin ise bunlar 250 den veriyor yaz kampanyası yaptık 200 bin tl falan fistan böyle milleti tavlıyorlar. Diyorlar ki sonra şuan demo evlerimiz yok ama en yakın zamanda demo evlerimiz olacak vs gelip görebilirsiniz. Ama işte şu şu model elimizde sipariş üstüne çalıştığımızdan 5 tane kaldı kaporasını verin adınızı yazalım deyip böyle 20 bin 50 bin 100 bin işte kopartabildikleri kadar parayı kopartıyorlarmış.

  Yetmedi eviniz hazır ama çekici ücreti size ait ancak onunda şu kadar maliyeti var onu da sizin ödemeniz lazım deyip hop bir 20 30 50 daha eft havale adamlara yollanıyor. İşte geldik bulamadık ondan sonra evin tam ücretini verin getirelim falan fistan böyle milleti kaz gibi tavuk gibi yoluyorlarmış.

  Hadi neyse mevzu başka ama aklıma geldi geçen arkadaş anlatınca bu da üstüne gelince yazayım dedim. 😀

  • Theo @theo

   Bizdeki kadar saftirik/keriz ve hırsız/dolandırıcı hiçbir ülkede yoktur.

  • Temp @temp

   @theo Temele inersen şu ülke şartlarında her şey normal.
   Hatta bence bizim ülke Brezilya gibi olmadığı için oturup şükür etmemiz lazım, çünkü öyle olmaması için hiç bir sebep yok şuan.
   Açlık var, sefalet var, haksızlık adaletsizlik var, gelir dağılımında eşitsizlik var, enflasyonun zirvesi var daha ne olsun?

  • Metin Girin @babazula

   @orcun Ben de bunu anlamıyorum. Şundan 783 adet satabilmek büyük başarı. Hadi 100 kişi dolandırdın 200 kişi dolandırdın, bir noktada dersin ki ulan bu işte iyi talep varmış, en iyisi biz bu işin üretimine girelim 😃 Aynı işi yasal olarak yapsan zaten multimilyoner oluyormuşsun 😄

  • Temp @temp

   @babazula Dolandırıcılar çok mu zeki insanlar sanıyorsun işte anca o kadar düşünebiliyorlar. 😀

 • Gump @runforrest

  2021 yılında Samsun Atakum'dan 170-200 bin arasına 1+1 50m2 ev alınıyordu a...

 • Metin Girin @babazula

  Konteynır diyince kadınların korkulu rüyası fakir erkek oluyorsunuz. Tiny house diyince hafta sonu kendini doğaya veren, hobileri olan bir Meriç oluyorsunuz bir anda kadınların beyninde. Örnek:
  -🥸Benim Şile’de gonteynırım var hafta sonu oraya gidek mi Ayşe?
  Kadın beyni:💀 -Ay ne konteynırı be konserve gibi. Yazın yanar, kışın donar, yağmurda su basar o ne öyle
  (Aradan 2 hafta geçer)
  -🥸Aşkım bak tayni haus, herbişeyi var rezidans gibi
  -Kadın beyni 💃: İngilizce terim kullandı demek ki dünya çapında itibar gören bir konserve bu çaktırma. - Ay çok tatlış bayıldım 😻 Dünyanın böyle minimal yaşama geçmesi iç huzurunu artırır doğayı korur vıdı vıdı
  -Erkek beyni: Ohh ucuza kurtardık az daha havuzlu villa diktirecekti iki öptürecek diye