Türkiye'de neden hiçbir başarıya ulaşamayacağınızın özeti.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • armagan @93-truva

  biz yapmadığımız içindir, yoksa köstek olmayın destek olun kardeşim diye en saçma şeyleri bile desteklerler.

 • gokhans @gokhans

  Türkiyede birşey yaparken fiyat performansına bakılıyor. Diğerleri için herşey keyif işi. Yapan adam 2 gün hevesini alıp kenara koyar en fazla 2 gofret parası gitmiş olur. Türkiyede 3 ay bunun kar zararı hesaplanıp 5 ayda parası biriktirilip son 2 ayda bu para buna harcanırmı diye düşünülüp 1 ayda zaman bulunamadığı için yapılamayıp gereksiz olduğuna karar verilip işten soğunur heves kaçar ve konu kapanır.

  • Metin Girin @babazula

   Maliyetten önce "o iş öyle olmaz yiğenim, çalışmaz o, yedirmezler bize, işsizmisin bunlarla uğraşıyon" mantalitesi beyinlerini ele geçirmiş. Adamın Amerika'da bir haftasonu keyfine yapıp yayınladığı videoya "yokuş aşşa sürde görek, top patlayınca nabacan, normal sukutır sür işte gaşınma dayı" yazıyorlar

  • gokhans @gokhans

   @babazula Bunu yapan adam 2 saat keyfini alıp evinin garajına koyup keyifli hayatına devam eder. Bizde buna bakanlar şimdi 10 yıllık kar zarar dengesini hesaplamak zorunda. Bak adam topun patlamasını dert ediyor çünkü o top 1000 tl. Adam tekerlekli yap diyor. Yani yarın top patlarsa bize fena masraf çıkar kafasında. Türkiyede parası ve getireceği kar hesaplanmadan birşeye yorum yapılması çok zor.

  • lterlemez :) :\ :( @lterlemez

   Bu dedikleriniz olsa gene iyi, "globalleşti üretim artık kar getirmez" derler. 3 Tane ekran üreticimiz var, hala bilgisayar ekranı üreten yok. "Lan, al işte global üretim diyordun", al sana global üretim. Herif, totosu kirli 1080p 27" monitör satıyor hala, üzerinde de "gamer" etiketi yapıştırıp, iki katı fiyat çıkartıyor.

 • Furkan Ekmen @furkanekmen

  Yanlış bakış açısı. Youtube'da o kanalın hitap ettiği kitle ile Twitter'daki yorumları kıyaslayamazsınız. Youtube'daki yorumlar o konuya ilgi duyan kişiler ve abonelerine hitap ediyor ki Youtube'da da aşağıda ürünü ezikleyen bir çok yorum mevcut.

  • Metin Girin @babazula

   Buradaki dikkat çekmek istediğim nokta; aynı anda aynı şeyi gören toplumların düşünce stillerinin (yapıcılık/yıkıcılık) farklılığıydı. Youtube'da tek kötü yorum var o da "great idea but very useless" yazmış. Yabancı tweet olarak aramadım sadece tesadüfen önüme düşenleri paylaştım. Ama kötü yorumları genellikle bu seviyede, bizdeki "mal la bu, buna binersen geberirsin, top patlarsa görürsün ebeninkini" yorumları ile bir mi? Yani konu eleştiri veya eleştiri dozu değil, umarım anlatabilmişimdir. Yine 10 ay önce tesadüfen karşılaştığım başka bir örneği atayım mesela (https://teknoseyir.com/durum/1664641)

  • lterlemez :) :\ :( @lterlemez

   Aynen, deli gibi para saçtığı ürünlerde bile doğru düzgün yorum yok.

 • macuser @macuser

  Bizim millete çekememezlik var.Bir kişinin yükseldiğini görenler hemen linçleyip onu aşağıya kendi yanına çekmeye bakıyorlar.Bu ülkenin insanının çok büyük bir kısmından bir b.k olmaz.

 • 2GB DDR3 64BIT @gt710gaming

  "bunun adı inovasyon değil yenilik"
  Yazan adamın kafasından istiyorum. Eleştiricem diye laf salatası yapmak.