KASKO SİGORTA konusunda bilgisi olan var mı?

Selamun aleyküm arkadaşlar, eşim arabanın sağ tarafını boydan boya başka bir arabaya temas ettirmesi vesilesiyle 2 kapı ve ön arka kaporta darbe almış, Beni aradığında telefon numaramı bırakmasını ve olay yerini araçları hem fotoğraf hem videoya almasını istedim. Karşı taraf aradı dedim kaskodan yaptıralım, adam çok güzel karşıladı ancak tutanak tutulmasını istemiyor.(plakası vs gözüküyor) Ben kaskoya bu video ve fotoğrafları atıp aracımı tamir ettirebilir miyim? Yoksa adam ilgili ruhsat vb bilgilerini vermediği için kaskodan arabayı yaptıramaz mıyım 😊 Bilgisi olan varsa yönlendirirse sevinirim hayırlı günler dilerim

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • HttPs @https

  kaskodan kendi aracınızı mı yaptıracaksınız onunkini mi?

 • Onur @onur-18-fb

  Araç başka bir araçla kazaya karıştıgı için sorun olabilir belki , kazayı araç harici bir kaza gibi göstermek gerekebilir mi , agaca kayaya bariyere vb bir yere tek taraflı kaza gibisinden ?

 • EnesBio @enesbio

  normalde tutanak tutulur kazada haksız çıkan tarafın sigorta şirketi karşı aracın aracının masrafını karşılar kusur %sine göre örnek kazada %75 hata benim karşı taraf da %25 kusurlu benim sigorta şirketim karşı taraf aracı servise götürdüğünde gelen expertizin çıkardığı masrafın %75 ini karşılıyor. kendi aracınızı da karşı tarafın sigortası masrafın %25 ini karşılar %100 kusurlu çıkarsanız kendi aracınızı kendiniz yaptırıyorsunuz kaskonuz varsa o karşılıyor.

  karşı taraf tutanak tutmak istemiyorsa aracını özel serviste yaptırıp aracın üzerine hasar çıkmamasını istiyor demektir. yasal olarak öyle bir hakkı yok elden para vermeyin. sigorta bunun için yapılıyor. tutanak tutulur kusurlu taraf belli olur expertiz masraf çıkarır sigorta firması ödemesini yapar hasar kaydı araca işlenir ayrıca karşı taraf aracının değer kaybını sigorta şirketinden talep eder expertiz bunu belirleyip karşı tarafa öder

  diyelim bu durumu kabul ettin kendi aracını kaskodan yaptırmak istiyorsun aracı servise götürüyorsun kaskodan yaptırmak istiyorum diyorsun araç park halinde vurup kaçmışlar diyorsun kasko aracını tamir eder sorun olmaz

 • parka @parka

  Hata %100 sizde ise bütün masrafı sizin sigortanın ödemesi gerekir. Tek taraflı kaza derseniz tutanak istemiyorlar. Ben 5 yıl kadar önce araci vurdugumda kaskoya tek taraflı niye beyan ettim ve aracim yapıldı.

 • EnesBio @enesbio

  kasko zaten senin aracını yapar çok sorgulamaz kasko sigorta yaptırdığın acentayı arayıp bilgi alabilirsin

 • alper212 @alper212

  Kaskodan yaptırırsınız da hata karşı tarafta ise hasarsızlık indirimini gider. Bir sonraki sene çok fena çıkar kasko ücreti. Hata sizde ise kaskodan yaptırın derim zaten her türlü olan olmuş.

 • brcan @brcan

  Tutanak tutulur, hata sizde ise sizin aracınız kaskodan, karşı tarafın aracı trafik sigortanızdan yapılır.Karşı tarafın tutanak tutulmamasını istemesi araca hasar kaydı işleyeceği için olabilir.

 • Mehmet @m-menguc

  Tutanak tutturmadan sizin kaskonuz onun arabasını nasıl yaptıracak? Adam size cebinizden karşılayın diyor. Aracıma da hasar kaydı yazılmasın diyor. Biraz daha kıllarsa hatasız boyasız kapı da ister.

  Cebinizden hem kendi aracınızı, hem karşının arabasını yaptıracaksanız kaskoyu neden yaptırdınız? 😀

  adam eğer tutanak tutturmuyorsa herkes kendi aracını yaptırsın diyeceksiniz o zaman. Bunu kabul edeceğini zannetmiyorum ama kabul ederse sizin araca da park halinde sürtme şeklinde bir tutanak tutturup kaskodan yaptırabilirsiniz.