Hadi, bir de #CocaCola endeksi hesaplayalım (yoksa var mıydı?):

https://www.cumhuriyet.com.tr/ekonomi/kola-fiyatlarina-zam-geldi-2210765

Kola fiyatlarına zam geldi

TBYD Başkanı Erol Dündar, kutu ve 1 litrelik pet kola fiyatına zam geldiğini duyurdu. Bu zamla 0,33 litrelik kutu kolanın fiyatı 30 TL'ye yükseldi.
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Metin Girin @babazula

  2.5 litre 1,5$ dolara fiyatlanıyor genellikle. Yurtdışındaki ile bizdekinin içeriği farklı. Bizdeki 10 seneden fazladır şekerli su. 1.sınıf ülkelerdeki ise burundan asit getiren meyan köklü eskiden içtiğimiz versiyon üretiliyor hâla

 • AB9 @sqn

  250lik cam şişe cappy 40 tl, gülmezseniz ağlarsınız.

 • Orcun @orcun

  Paranın değeri mi kaldı ? yani birşey alırken birşeyin fiyatına bakarken o fiyattan 1 tane sıfırı atın öyle bakın. Atıyorum 40 lira mı kola ? hop 4 lira, çünkü değeri o. Yani 40 liranın değeri malesef 4 lira. Ülkede yasal faiz yüzde 50, yani bakın kabaca özetleyeyim cebinizdeki para her ay yüzde 50 kayboluyor. Miktarının sayısal olarak artması birşey ifade etmiyor. Faiz yüksek çünkü her ay eriyor. Eriyen para nereye gidiyor ? işte o da kalantor milyar dolarlık serveti parası olan adamların cebine giriyor çünkü o adamları sistem sever ve ister. E o adamlar da zarar etmez edemezler. Ettikleri zaman onun da acısını çıkartırlar yetmez parasını alır gider senin ekonomini bitirir. O yüzden sistem zengini sever zengini kollar.

  • AB9 @sqn

   "yasal faiz yüzde 50, yani bakın kabaca özetleyeyim cebinizdeki para her ay yüzde 50 kayboluyor."

   her tarafı yanlış bunun 🙂

  • Orcun @orcun

   @sqn Ya tabi çok değişkeni var ama paramız bir şekilde her ay kayboluyor eriyor o eriyen para da başka yerlerden sübvanse ediliyor. Vergiye biniyor mazota benzine biniyor işte ötv miktarı artıyor falan öyle yayılıyor. Lafta atıyorum cebinde 100 liran var ama o 100 liranın değeri 6 ay önceki 100 lira ile aynı değil.

 • Serkand Demiroglu @srkndmrgl

  Kolayi askerde biraktim..en son ne zaman ictim hatirlamiyorum

 • Centurion @burakdogn

  Şimdide 2,5lt den 4-5 şişe alayım yaz ayların da çok içiyorum.