15 Mayıs'ta Aliexpress'den bir ürün sipariş ettim. Bugün dağıtıma çıkmış. 7 günde elime ulaşacak. 13 Mayıs'ta Trendyol'dan bir ürün sipariş etmiştim. Adamlar 7 iş günü sonrasında kargoya verdi. Daha elime ulaşmadı. Diyeceklerim bu kadar. 😊 #Aliexpress #Trendyol

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Mehmet @m-menguc

  konunun pek o firmalarla bir alakası yok tabi. muhtemelen we world express ile gelmiştir. genel olarak kargo süreçleri hızlı ve sorunsuz oluyor. aliexpress ve trendyol herhangi bir sipariş probleminde sizi kolaylıkla mağdur edeceklerdir.

  • Hamdi @hamdi

   Konu firmalar değil aslında. Türkiye'den aldığım ürünün 10 günde elime ulaşmıyor olması. Ne olursa olsun. Çin'den 5 günde gümrüğe ulaştı. 6 günde de şehrime. İsimleri geçince biraz öyle anlaşıldı ama. 😁

 • AB9 @sqn

  trendyol'dan geçen pazartesi sipariş verdim, çarşamba kargoya verdi, cumartesi sabah bana gelmiş, şehir dışındayım dedim, pazartesi sabah yine gelmiş ve adreste yokum diye geri dönmüş. pazartesi siparişini çarşamba kargoya veren satıcıyı mı yoksa geleceği zamanı haber vermeyip kafasına göre cumartesi evde oturmamızı bekleyen kargo firmasını mı gömeyim bilemedim.

 • Agab @agab

  Valla süperler. Benim 10 günde geldi ama 2 gün haftasonu olmasından gümledi ptt yüzünden. Yani 8 günde geldi tee muğlaya.

 • gio @gio

  aliexpresste böyle prime gibi bi özellik var mı premium kargo vs

  • Hamdi @hamdi

   Bildiğim kadarıyla yok. Farklı kargo tipleri var. Misal aynı gün iki farklı ürün aldım. Biri dağıtımda biri daha gümrüğe bile gelmedi. Ama dağıtıma çıkan 2 bin liralık, gelmeyen 300 liralık ürün. Belki de fiyatına göre farklı yöntemlerle geliyor.

 • sawgent @sawgent

  Aliexpress'ten aldığım model aracı aynı kutuyla yerli kargo firmaları ile yolluyorum. Kutu ezik büzük gidiyor. Dünya turundayken Türkiye'de soyulan yabancı turist gibi.

 • Atilla Durmaz @limonlusoda

  Son siparişlerim 7 ile 14 gün içinde geldi aliexpress den. Hızlı ve uyguna geliyor çoğu zaman karşılaştırma yapmak gerekiyor ama. Bazen AliExpress deki en ucuz fiyattan daha ucuza tr de bulunabiliyor. Karşılaştırma yapmadan almamak lazım . Hız olarak epey iyi eskiye göre mükemmel hatta.

 • ad33p @ad33p

  Trendyol express bana hızlı getiriyor da geçen PTT ile gönderdi 10 günde geldi anca 🙂